28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Trump Destekçisi Bir Aktivist, Dava Sürecini Finanse Etmek İçin 60.000 Dolarlık Bitcoin Bağışı Topladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

31 yaşındaki Douglass Mackey, yanlış bilgi yaymak ve seçmenleri tehdit etmek ile suçlanıyor. Mackey, dava sürecini finanse etmek için Bitcoin bağışı topluyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Trump yanlısı aktivist Douglass Mackey, çeşitli suçlamalar nedeniyle 27 Ocak 2021’de Florida’da tutuklandı.
  • Mackey, dava sürecini finanse etmek için 60.000 Doların üzerinde Bitcoin bağışı topladı.

Trump yanlısı aktivist Douglass Mackey, yanlış bilgi yaydığı, internette nefret suçu işlediği ve 2016 ABD Başkanlık Seçimlerinde seçmenleri tehdit ettiği iddiasıyla 27 Ocak 2021’de Florida’da tutuklandı.

Binance indirim kodu

Toplam Bağış 60.000 Doları Geçti

Güney Hukuk Merkezi’ne (SPLC) göre, Mackey isimsiz bir kişiden 60.000 Dolar değerinde Bitcoin bağışı aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SPLC’ye göre, Mackey için “arkadaşları ve destekçileri” tarafından bir yasal savunma fonu oluşturuldu. SPLC, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “11 Mart 2021 akşamı bu sosyal medya baskısının başlamasından iki gün sonra, anonim bir bağışçı Mackey’e 1.026178 Bitcoin gönderdi: O zaman bu, yaklaşık 58.600 Dolar değerinde idi.” ifadelerini kullandı.

SPCL, ayrıca, “Bağışçılar, 11 Mart’tan bu yana Mackey’nin yasal fonunda listelenen adrese toplamda yaklaşık 63.450 Dolar gönderdiler.” diye ekledi.

Aşırı Sağ ve Bitcoin İlişkisi

Bu, amiral gemisi kripto paranın ve aşırı sağ gruplar arasındaki ilk bağış toplama planı değil.

SPLC, ayrıca, bir Bitcoin bağışçısının 1974’te kurulan “beyaz” üstünlükçü ve neo-Nazi siyasi bir grup olan Ulusal İttifak ile ilişkili adreslere para gönderdiğini de tespit etti.

Bitcoin, Ocak 2021’de ABD’de başlayan eylemler silsilesinde de aşırı sağ grupları finanse etmek için kısmen kullanıldı.

Veri analizi firması Chainalysis’e göre, bir bağışçı, çoğu söz konusu eylemlere katılan aşırı sağ aktivistlere ait 22 ayrı Bitcoin adresine 522.000 Dolar değerinde kripto para gönderdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar