5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Trump Fanlarının Kripto Parası MagaCoin Hack’lendi – Kullanıcı Verileri İfşa Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

MagaCoin adındaki yeni biri kripto para ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ı tekrardan oval ofise oturtmayı amaçlıyor.

Binance indirim kodu

Şu anda Florida’da yaşayan eski Cumhuriyetçi başkanı tekrardan oval ofise göndermek amacıyla, üzerinde “MAGA” yazılı şapkalar giyen Amerikalı topluluğun kullandığı yeni kripto para MagaCoin bir veri sızıntısı nedeniyle kötü bir başlanguç yapmak zorunda kaldı. Veri hırsızlığı sonucunda yaklaşık olarak 1000 civarındaki MagaCoin kullanıcısının kişisel bilgileri ifşa oldu.

Binance indirim kodu

Saldırıyı gerçekleştiren hacker, elde ettiği verileri birkaç gün önce Guardian gazetesine gönderdi ve gazete de MagaCoin’in internet sitesinin güvenlik konusunda ne kadar zayıf kaldığını haber yaptı. MagaCoin geçtiğimiz hafta piyasaya sürülmüştü. MAGA, “make America great again” yani “Amerika’yı yeniden harika yap” anlamına geliyor. Bu slogan eski ABD başkanı Donald Trump’ın 2016-2020 yılları arasındaki kampanyasının mottosunu oluşturmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Trump Taraftarları için Bir Kripto Para: MagaCoin

MagaCoin yöneticilerinin kendi ifadesine göre Trump hayranları MagaCoin’i “idollerinin” katıldığı son seçimi kaybetmesinin ardından hayata geçirdi. Bu kripto para sayesinde MAGA düşüncesini daha ileriye taşımak isteyen projeler ve kişiler desteklenecek.

Bu bağlamda proje yöneticileri, aslında Trump’ın seçimi kazandığını iddia ederek, kendilerine göre 3 Kasım 2020 tarihinde haklarının yendiğini düşündükleri 75 milyon seçmeni temsilen 75 milyon adet MagaCoin’i piyasaya ürdüler.

Sızdırılan veriler incelendiğinde MagaCoin kullanıcıları arasında ABD’li muhafazakar medya kişilikleri ve çok sayıda Cumhuriyetçi parti temsilcilerinin de bulunduğu görülüyor. Colorado’lu sağ siyasetçi Reilly O’Neal, Guardian’a göre yeni kripto paranın arkasındaki isim olabilir.

Donald Trump’ın MagaCoin hakkında ne düşündüğü ise henüz bilinmiyor. Trump, ABD başkanlığı zamanında tam bir Bitcoin karşıtı imaj yaratmıştı.

Son günlerde kripto paralar hacker’ların hedefi olmayı sürdürüyor. Aslında bakılırsa SEC’in bir kripto para ETF’sini onaylamamasının arkasındaki nedenlerden biri de bu tür saldırılar olabilir. Son olarak bir DeFi tokeni olan THORChain hacker saldırısına maruz kalmış ve çok sayıda kullanıcı mağdur olmuştu. İlk saldırının ardından tekrardan başka bir hacker yine bir güvenlik açığından faydalanmış ve yaklaşık olarak 8 milyon doları çalmıştı. Bu gelişmelerin ardından THORChain’in kendi tokeni olan RUNE fiyatı sert düşüşler sergilemişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar