29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Trump’a Yakınlığı ile Bilinen Ripple Yönetim Kurulu Üyesi Tutuklandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ken Kurson, siber taciz suçundan tutuklandı.

Binance indirim kodu

Trump’a yakınlığı ile de bilinen Ripple yönetim kurulu üyesi Ken Kurson, siber taciz suçlamasıyla bugün tutuklandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kurson, hem siyasi hem de kripto para birimi bağlantıları ile eşit derecede tanınan ve Trump’a yakınlığı ile de bir dönem adını duyurmuş bir iş insanı. 2018’de bir kripto para birimi yayını olan Modern Consensus’u kuran Kursan, ayrıca, sonrasında da politik bir web sitesi olarak hizmet veren New Jersey Globe’u yayın hayatına başlattı.

New York Observer’ın Baş Editörlüğünü Yapmıştı

Daha öncesinde 2013 yılından 2017 yılına kadar New York Observer’da baş editör olarak görev yapan Ken Kurson, bu süreçte Başkan Donald Trump’ın damadı Jared Kushner ile yakın bir ilişki kurmaya başladı. Kushner, New York Observer’ın yayıncısıydı.

Ancak, Kurson’ın Trump ailesiyle kesişiminin kökleri en azından 2008 yılına kadar dayanıyor. Kurson, Rudy Giuliani’nin başarısız başkanlık kampanyasına dahil olmuş ve sonrasında onunla bir kitap yazmıştı: Giuliani ise Trump’ın avukatlarından biri olarak tanınır. Kurson, sonrasında, Donald Trump’ın 2016 Başkanlık kampanyası için bir konuşma yapmak amacıyla siyaset sahnesine dönmüştü.

FBI’a göre ise Kurson, takma isimler kullanarak boşanmasından sorumlu olarak gördüğü kişilere çeşitli tehdit mesajları gönderdi. Güvenlik görevlileri, Kurson’un iddia edilen siber tacizin bir parçası olarak “tuş vuruşu” adlı yazılımı başka bir bilgisayara yüklediğine dair kanıtları olduğunu dile getiriyor.

Soruşturma 2018 Yılından Bu Yana Devam Ediyor

Bu cezai soruşturma, Kurson’ın 2018 yılında Ulusal Beşeri Bilimler Vakfı’na atanmasından bu yana, birkaç yıldır, devam ediyor.

Kurson, Ripple’ın yönetim kuruluna ise 2017 yılında henüz Observer’da görev yaparken dahil oldu. Ripple tarafından o zaman yapılan açıklamalarda, “Kurson, Ripple’ın sınır ötesi ödemelerin hızını ve verimliliğini önemli ölçüde artırma çalışmalarını destekleyebilecek eşsiz bir editoryal yetenek ve analist uzmanlığı sunuyor.” ifadeleri yer almıştı.

İlgili Haber:  DeFi Tokenleri Ciddi Dalgalanmalar Yaşıyor

Son olarak, yönetim kurulu üyeleri ile ilgili devam eden soruşturma hakkında gönderilen sorulara ise Ripple tarafından herhangi bir yanıt verilmedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar