1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Tüccarlar Bitcoin Fiyatını 40.000 Doların Üzerinde Tutmaya Çalışırken Altcoinler Satılıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Altcoinlerin son kazançları, Bitcoin (BTC) fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.940 dolara ulaşmasının ardından düşük destek seviyelerini yeniden test etmek için aşağı inmesi üzerine baskı altına girmeye başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in 8 Ocak’ta 40.000 doların üzerine çıkmasının ardından en iyi kripto para, fiyatın 36.600 dolara kadar düşmesiyle neticelenen bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Mevcut yükseliş boyunca olduğu gibi yatırımcılar düşüşü hızla satın aldı ve BTC fiyatı 8 Ocak’ta çıktığı 41.940 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto paralara yönelik kurumsal yatırımcı girişi artmaya devam ederken piyasa duyarlılığı da iyileşen bir tavır sergiledi.

Grayscale Invesetments CEO’su Michael Sonnenshein, emeklilik fonlarının Bitcoin’e yatırım yapmak için Grayscale fon ailesini kullanmaya başladığını açıkladı.

CNBC Mad Money sunucusu Jim Cramer, kripto paraların yükselişinin altın fiyatının karşı karşıya kaldığı baskıyla yüzleşmeye devam ettiğine dikkat çekerek Bitcoin ve dijital varlıklarla ilgili ana akım anlatının değişmeye başladığını belirtti.

Bitcoin fiyatının mevcut yükseliş momentumunu ne kadar süre koruyabileceğini tespit etmek zor olsa da her düşüşte kurumsal ve perakende yatırımcıların güçlü bir şekilde satın aldıkları ve fiyatı yeni zirvelere ittikleri kaydedildi.

Hisse senetleri bir sonraki canlandırma turuyla ilgili yaşanan belirsizliğin ardından düşüş yaşadı

8 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyelerinin belirlenmesinin ardından S&P 500, NASDAQ ve Dow, birçok kişinin ABDli milletvekillerinden beklediği teşvik faturasının önemli engellerle karşı karşıya olmaya devam ettiği netleştiği için bugün daha az güç gösterdi.

Başlıca endekslerin tümü erken satış baskısı altına düşüş yaşamış olsa da her biri günü siyahta kapatmak için bir toparlanma gerçekleştirebildi. S&P 500 %0.55 artışla günü kapatırken NASDAQ ve DOW ise sırasıyla %1.28 ve %0.18 artış yaşayarak günü tamamladı.

İlgili Haber:  Ethereum SUSHI Yüzünden 5 Günde %30 Değer Kaybetti

Altcoinler geri çekildikçe Bitcoin hakimiyeti artıyor

Bitcoin, son 24 saatte 36.660 dolar ile 42.000 dolar aralığında işlem görürken altcoinler artan satış baskısıyla karşı karşıya kaldı.

Hafta sonu yaklaşırken satış baskısı genel olarak artmaya başladı ve bu durum, piyasa yeni bir ticaret aralığı oluşturmaya çalışırken daha fazla geri çekilme olasılığının mevcut olduğu şeklinde yorumlandı.

Bitcoin fiyatının destek bulması veya bir sağlamlaşma aşamasına girmesi halinde altcoinler daha yüksek hareket etme eğiliminde olacağı için tüccarların gün içerisinde BTC’nin fiyat hareketini yakından takip etmesi gerektiği kaydedildi.

Ether fiyatı (ETH) bugün itibariyle %2.3 düşüş yaşayarak 1.194 dolardan işlem görmeye başladı; Polkadot (DOT) ve Stellar Lumens (XLM) ise %6’dan fazla düşüş yaşayarak sırasıyla 9.15 ve 0.289 dolardan işlem gördü.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.05 trilyon dolar olurken Bitcoin’in hakimiyet oranı %70.5 civarında seyretti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar