Tüccarlar Bitcoin Fiyatını 40.000 Doların Üzerinde Tutmaya Çalışırken Altcoinler Satılıyor

Son güncelleme: 2 hafta önce

Altcoinlerin son kazançları, Bitcoin (BTC) fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.940 dolara ulaşmasının ardından düşük destek seviyelerini yeniden test etmek için aşağı inmesi üzerine baskı altına girmeye başladı.

Bitcoin’in 8 Ocak’ta 40.000 doların üzerine çıkmasının ardından en iyi kripto para, fiyatın 36.600 dolara kadar düşmesiyle neticelenen bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Mevcut yükseliş boyunca olduğu gibi yatırımcılar düşüşü hızla satın aldı ve BTC fiyatı 8 Ocak’ta çıktığı 41.940 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Kripto paralara yönelik kurumsal yatırımcı girişi artmaya devam ederken piyasa duyarlılığı da iyileşen bir tavır sergiledi.

Grayscale Invesetments CEO’su Michael Sonnenshein, emeklilik fonlarının Bitcoin’e yatırım yapmak için Grayscale fon ailesini kullanmaya başladığını açıkladı.

CNBC Mad Money sunucusu Jim Cramer, kripto paraların yükselişinin altın fiyatının karşı karşıya kaldığı baskıyla yüzleşmeye devam ettiğine dikkat çekerek Bitcoin ve dijital varlıklarla ilgili ana akım anlatının değişmeye başladığını belirtti.

Bitcoin fiyatının mevcut yükseliş momentumunu ne kadar süre koruyabileceğini tespit etmek zor olsa da her düşüşte kurumsal ve perakende yatırımcıların güçlü bir şekilde satın aldıkları ve fiyatı yeni zirvelere ittikleri kaydedildi.

Hisse senetleri bir sonraki canlandırma turuyla ilgili yaşanan belirsizliğin ardından düşüş yaşadı

8 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyelerinin belirlenmesinin ardından S&P 500, NASDAQ ve Dow, birçok kişinin ABDli milletvekillerinden beklediği teşvik faturasının önemli engellerle karşı karşıya olmaya devam ettiği netleştiği için bugün daha az güç gösterdi.

Başlıca endekslerin tümü erken satış baskısı altına düşüş yaşamış olsa da her biri günü siyahta kapatmak için bir toparlanma gerçekleştirebildi. S&P 500 %0.55 artışla günü kapatırken NASDAQ ve DOW ise sırasıyla %1.28 ve %0.18 artış yaşayarak günü tamamladı.

  Bitcoin Fiyatı Hızla 31.500 Dolara Yükseldi

Altcoinler geri çekildikçe Bitcoin hakimiyeti artıyor

Bitcoin, son 24 saatte 36.660 dolar ile 42.000 dolar aralığında işlem görürken altcoinler artan satış baskısıyla karşı karşıya kaldı.

Hafta sonu yaklaşırken satış baskısı genel olarak artmaya başladı ve bu durum, piyasa yeni bir ticaret aralığı oluşturmaya çalışırken daha fazla geri çekilme olasılığının mevcut olduğu şeklinde yorumlandı.

Bitcoin fiyatının destek bulması veya bir sağlamlaşma aşamasına girmesi halinde altcoinler daha yüksek hareket etme eğiliminde olacağı için tüccarların gün içerisinde BTC’nin fiyat hareketini yakından takip etmesi gerektiği kaydedildi.

Ether fiyatı (ETH) bugün itibariyle %2.3 düşüş yaşayarak 1.194 dolardan işlem görmeye başladı; Polkadot (DOT) ve Stellar Lumens (XLM) ise %6’dan fazla düşüş yaşayarak sırasıyla 9.15 ve 0.289 dolardan işlem gördü.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.05 trilyon dolar olurken Bitcoin’in hakimiyet oranı %70.5 civarında seyretti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın