Tüm Bitcoin’lerini Satan Jim Cramer Yatırım Yapacağı Yeni Altcoini Açıkladı!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

CNBC sunucularından Jim Cramer, geçtiğimiz hafta elindeki Bitcoin’leri BTC fiyatı belirli bir seviyeye geldikten sonra tekrar satın almak üzere sattığını açıklamıştı. Cramer şimdi ise tekrardan Ethereum (ETH) yatırım yapacağını açıkladı.

blank

“Bitcoin’in 30.000 Doların Üstünde Kalmayı Başarmasıyla Beraber Ethereum Satın Aldım”

Cramer Pazartesi günü yayınlanan Squawk Box programında bu hamlesinin nedenini şöyle anlattı: “Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesinin üzerine tutunmasıyla birlikte tekrardan Ethereum satın aldım.

blank

“Mad Money” programının sunuculuğunu yapan Cramer, bununla birlikte Bitcoin’in kritik bir destek noktası olan 30.000 doların üstünde kalmasının önemini vurguladı. Bitcoin daha önce Haziran ayında kısa bir süreliğine de olsa bu fiyat seviyesinin altın düşmüştü.

Ünlü sunucu kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, Çin’in Bitcoin madenciliğini kısıtlaması gibi olumsuz haberler dolayısıyla kendi Bitcoin’lerinin neredeyse tamamını sattığını duyurmuştu. Bitcoin Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan yaklaşık 65.000 dolara çıkmasının ardından birçok faktör nedeniyle değerinin neredeyse yarısını kaybetmiş ve bir süre yatay hereketler yapmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Cramer Ethereum ile ilgili ayrıca şu yorumlarda bulundu: “Ethereum’u seviyorum çünkü insanlar bir şeyler satın almak için Ethereum’u Bitcoin’e göre çok daha aktif bir şekilde kullanıyor. Ayrıca Ethereum satın almaya da devam edeceğim. ETH bir para birimine Bitcoin’in benzediğinden daha fazla benziyor. Bence Ethereum’un vaat edebileceği işlemler biraz daha çeşitli gibi görünüyor. Çünkü mesela NFT ya da onun gibi bir satın almak istediğinizde herkes karşılığında Ethereum talep ediyor.”

Jim Cramer ETH’lerinin Yarısını Mayıs Ayında Satmıştı

Uzmanlar Ethereum’dan, teknolojisi ve bir ödeme yöntemi olarak sağladığı kolaylıklar nedeniyle uzun bir süredir övgüyle bahsediyor. Bitcoin ise kendi kullanım amacının bir değer birikimimi yoksa potansiyel bir para birimi mi olduğu konusunda bazı sorunlar yaşıyor.

Cramer Mayıs ayında yaptığı açıklamasında, Ethereum’un 3.500 dolara ulaşmasıyla beraber, kendi bünyesinde bulundurduğu ETH’lerin yarısını sattığını duyurmuştu. Ethereum kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu 4.362 dolar ile 12 Mayıs 2021 tarihinde kırmıştı. Bu tarihten itibaren Bitcoin ile birlikte düşüşe geçen ETH, 2.000 doların altına indikten sonra BTC’deki toparlanma hareketleriyle birlikte tekrardan bu seviyenin üstüne doğru yönelmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend