29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Tüm CryptoPunk NFT’lerini Satın Alan Ethereum Balinası Kim?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tek bir alıcı, CryptoPunk NFT arzının %1’inden fazlasını satın alarak 6 milyon Dolardan fazla harcama yaptı. Ve hâlâ da satın almaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • CryptoPunks pikselli görüntülerden oluşan bir NFT koleksiyonudur.
  • Koleksiyonda 10.000 adet NFT bulunur; ancak birçoğu bugün satıldı.

Bir CryptoPunk almayı istiyorsanız, bunu makul bir fiyata satın alma şansınız her geçen saniye azalıyor olabilir.

Binance indirim kodu

Aniden Başlayan CryptoPunks Çılgınlığı

Bunun nedeni, bir Ethereum balinasının CryptoPunk NFT’lerini satın alma çılgınlığına girişmiş olmasıdır. Bu balina, Cuma akşamı 24 ila 29 ETH arasında değişen fiyatlarla 100’den fazla CryptoPunk NFT’si satın aldı. Bu da yaklaşık 6 milyon Doların üzerinde bir değere denk geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçtiğimiz gün başlayan CryptoPunks çılgınlığını tam olarak neyin tetiklediği belli değil. New Yorker’da NFT kulüpleriyle ilgili geliştirilen bir özelliğin, bu talebi artırmış olabileceği dile getiriliyor.

Tek Bir CryptoPunk NFT’si 5.4 Milyon Dolara Satıldı

Öte yandan Gary Vaynerchuk adında bir kripto hayranı da bugün 1.600 ETH (3.7 milyon Dolar) karşılığında CryptoPunk #2140 adlı NFT’yi satın aldı. Saatler sonra da bir kullanıcı, 5217 numaralı NFT için 2.250 ETH (5.4 milyon Dolar) ödeme yaptı. Satışlar, CryptoPunk NFT’leri tarihinde sırasıyla dördüncü ve üçüncü en büyük satışlar olarak kaydedildi.

Sadece 10.000 adet Crypto Punk NFT’si olmasına rağmen, aktif bir yeniden satış piyasası da bulunuyor. Crypto Punks, yaratıcıları tarafından 2017’de oluşturulmasından bu yana 232.000 ETH (573 milyon Dolar) değerinde satış hacmi oluşturdu. CryptoPunks NFT’leri son 12 ayda ise ortalama 22 ETH (54.000 Dolar) satış fiyatı ile işlem gördü. Şu anda bir CryptoPunk satın almak için en az 28.99 ETH ayırmanız gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar