5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Tüm Tokenlere Hükmeden Tek Token’i Harcadılar!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tolkien’in resmi varisleri Yüzüklerin Efendisi temalı tokeni mağlup etti!

Binance indirim kodu

Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı JRR Tolkien’in varisleri, Ağustos ayında “Tüm Tokenlere Hükmeden Tek Token” sloganıyla ortaya çıkan JRR Token’a karşı açtığı fikri mülkiyet davasını kazandı.

Binance indirim kodu

JRR token, yüzükler, hobbit evleri ve Gandalf’a benzeyen bir sihirbaz içeren bir web sitesiyle Ağustos ayında piyasaya sürüldü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak JRR Tolkien’in Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi fantastik romanlarının haklarını elinde bulunduran Tolkien varisleri, fikri mülkiyet davası i.in Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) şikayette bulundu.

JRR token web sitesi alan adının ticari markalarını ihlal ettiğini belirtti.

JRR Token’ın Florida merkezli geliştiricisi Matthew Jensen’in avukatları buna yanıt olarak, “token”in genel bir terim olduğunu, Tolkien soyadıyla karıştırılmaması gerektiğini ve herhangi bir fikri mülkiyeti ihlal etmediğini söyledi.

Ancak WIPO yönetim kurulu kararı, geliştiricinin “Tolkien’in eserlerinden haberdar olduğuna ve bu eserlerin şöhretini kullanmak için bir web sitesi oluşturduğuna” hiç şüphe olmadığı sonucuna vardı.

Tolkien’in avukatı JRRToken.com alan adını durdurduklarını ve geliştiricinin JRR Token adı altındaki tüm işlemlerini durdurma ve tüm ilgili web sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından hak ihlalinde bulunan içeriği silme taahhüdünü aldığını belirtti.

JRR Tolkien adına vekalet eden Maier Blackburn hukuk firmasının avukatı Steven Maier, bunun “özellikle bariz bir ihlal vakası” olduğunu söyledi ve bu tokeni piyasaya sürenlerin JRR Tolkien adından yararlanmaya çalışan “uyanıklar” olduklarını dile getirdi.

Tolkien’in varisleri geçmişte de benzer davalar açmışlardı. Yazarın adını ve edebi eserlerini kullandıkları için turizm ve ticaret şirketlerine de davalar açılmıştı, ancak ilk kez bir kripto para birimine karşı dava açılmış oldu.

Analistler davanın sonucunu; “tüm tokenlere hükmeden tek tokeni harcadılar matmazel” olarak yorumladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar