30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kripto Para Yasası Yakında Meclise Gelecek!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto para yasasının hazır olduğunu ve yakında Meclis’e geleceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda, Türk Lirasının değer kaybına karşı yeni bir ekonomik model uygulayacaklarını belirtti.
  • Erdoğan ayrıca kripto para piyasasını düzenleyecek bir yasanın da tamamen hazırlandığını doğruladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto para yasasının hazırlandığını ve yakında Meclis’e sunulacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kripto Para Yasası Hazır

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda, Türk Lirasının değer kaybına karşı yeni bir ekonomik model uygulayacaklarını belirtti. Erdoğan açıklamalarında ayrıca kripto para piyasasını düzenleyecek bir yasanın da tamamen hazırlandığını doğruladı ve “Yasayı vakit kaybetmeden Meclis’e göndererek bu konuda gerekli adımları atacağız.” diye ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cumhurbaşkanı Erdoğan buna ek olarak yeni ekonomik model ile birlikte süreç içinde Türk Lirasındaki değer kaybının son bulacağını dile getirdi. Erdoğan, “Bu anlayışla kuru farklı bir noktaya kanalize etmeyi amaçlıyoruz. Döviz kuru piyasada kendi fiyatını bulacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yasanın İçeriğinde Neler Olacak?

Cumhurbaşkanı, yeni kripto para yasasının yürürlüğe girmesiyle Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağını öngörüyor. Erdoğan ayrıca yükselen kuru gerekçe göstererek günde birkaç kez fiyat listesini güncelleyen ve etiketleri yenileyen işletmeleri de yakından takip edeceklerini belirtti. Cumhurbaşkanı, “Dolar nedeniyle yapılan fiyat artışlarının geri alınmasını istiyoruz.” diye ekledi.

Türk Lirası geçtiğimiz haftalarda Dolar karşısında güç kaybetmiş ve bu durum ülkedeki pek çok yatırımcıyı Bitcoin gibi kripto para piyasasının önde gelen coinlerine yönlendirmişti. Ancak son bir haftadır yapılan ekonomik düzenlemeler ile birlikte Türk Lirasının Dolar karşısındaki güç kaybının önemli ölçüde önüne geçilmiş gibi görünüyor.

Son olarak Türkiye’deki kripto para yasasının tam olarak nasıl bir içeriğe sahip olacağı oldukça merak ediliyor. Tüm bu sorular yasanın Meclis’e gelmesiyle birlikte cevap bulacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar