26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kripto Para Yasası Yakında Meclise Gelecek!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto para yasasının hazır olduğunu ve yakında Meclis’e geleceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda, Türk Lirasının değer kaybına karşı yeni bir ekonomik model uygulayacaklarını belirtti.
  • Erdoğan ayrıca kripto para piyasasını düzenleyecek bir yasanın da tamamen hazırlandığını doğruladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto para yasasının hazırlandığını ve yakında Meclis’e sunulacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kripto Para Yasası Hazır

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda, Türk Lirasının değer kaybına karşı yeni bir ekonomik model uygulayacaklarını belirtti. Erdoğan açıklamalarında ayrıca kripto para piyasasını düzenleyecek bir yasanın da tamamen hazırlandığını doğruladı ve “Yasayı vakit kaybetmeden Meclis’e göndererek bu konuda gerekli adımları atacağız.” diye ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Cumhurbaşkanı Erdoğan buna ek olarak yeni ekonomik model ile birlikte süreç içinde Türk Lirasındaki değer kaybının son bulacağını dile getirdi. Erdoğan, “Bu anlayışla kuru farklı bir noktaya kanalize etmeyi amaçlıyoruz. Döviz kuru piyasada kendi fiyatını bulacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yasanın İçeriğinde Neler Olacak?

Cumhurbaşkanı, yeni kripto para yasasının yürürlüğe girmesiyle Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağını öngörüyor. Erdoğan ayrıca yükselen kuru gerekçe göstererek günde birkaç kez fiyat listesini güncelleyen ve etiketleri yenileyen işletmeleri de yakından takip edeceklerini belirtti. Cumhurbaşkanı, “Dolar nedeniyle yapılan fiyat artışlarının geri alınmasını istiyoruz.” diye ekledi.

Türk Lirası geçtiğimiz haftalarda Dolar karşısında güç kaybetmiş ve bu durum ülkedeki pek çok yatırımcıyı Bitcoin gibi kripto para piyasasının önde gelen coinlerine yönlendirmişti. Ancak son bir haftadır yapılan ekonomik düzenlemeler ile birlikte Türk Lirasının Dolar karşısındaki güç kaybının önemli ölçüde önüne geçilmiş gibi görünüyor.

Son olarak Türkiye’deki kripto para yasasının tam olarak nasıl bir içeriğe sahip olacağı oldukça merak ediliyor. Tüm bu sorular yasanın Meclis’e gelmesiyle birlikte cevap bulacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend