9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Twitter, “Bitcoin ile Bahşiş Gönderme” Özelliğini Başlattı: İşte Detaylar

Önemli Gelişmeler

Twitter kullanıcıları, artık birbirlerine bahşiş olarak Bitcoin gönderebilecekler.

blank

Haberin Özeti

  • Twitter kullanıcıları, birbirlerine Bitcoin ile bahşiş gönderebilecekler.
  • Twitter, “Bitcoin ile bahşiş” özelliğinin bugünden itibaren dünya genelindeki iOS cihazlarda kullanıma sunulduğunu; Android cihaz desteğinin ise yakında açıklanacağını duyurdu.

Twitter, platformlarındaki içerik oluşturucuları desteklemek için daha büyük bir planın parçası olarak bugünden itibaren Bitcoin tabanlı ödeme özellikleri sunmaya başlayacak.

blank

Bitcoin ile Bahşiş Gönderimi

Twitter kullanıcılarının Bitcoin ile bahşiş göndermek için iki seçenekleri olacak. Birincisi, kullanıcılar, Square’in Cash App ve Go Fund Me uygulamalarını kullanarak direkt olarak bir Bitcoin adresine bahşiş gönderimi yapabilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

İkincisi ise, Lightning Network’ün üzerine kurulmuş bir Bitcoin ödeme uygulaması olan Strike aracılığıyla da söz konusu bahşiş ödemeleri gerçekleştirilebilecek.

Twitter, “Bitcoin ile bahşiş” özelliğinin bugünden itibaren dünya genelindeki iOS cihazlarda kullanıma sunulduğunu; Android cihaz desteğinin ise yakında açıklanacağını duyurdu.

Twitter NFT’leri

Twitter tarafından geçtiğimiz gün yapılan duyuruda ayrıca “Kimlik Doğrulaması İçin NFT’lerin Keşfi” başlıklı planlar da yer alıyordu. “Değiştirilemez tokenler” olarak da bilinen NFT’ler, insanların bir blok zincirinde benzersiz dijital eserler yaratmasına izin verir.

Twitter yöneticisi Esther Crawford bu özelliğin tam olarak neyi içerdiğini, “Bu, özgünlük göstermek için bu sanatı yapan yaratıcıları desteklemenin bir yolu. İnsanların Bitcoin cüzdanlarını Twitter profillerine bağlamalarına izin vererek, NFT koleksiyonları Twitter’da izlenebilir ve sergilenebilir.” diyerek açıkladı.

Crawford ayrıca, söz konusu NFT’lerin “rozetler” şeklinde de görünebileceğini ve bunun, sosyal medya platformunda “mavi tik” benzeri bir eşsiz profil yaratabileceğini dile getirdi.

Ancak Twitter yöneticisi Crawford, NFT’lerin hangi blok zincirinde yer alacağını veya özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağını açıklamadı.

İlgili Haber:  Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin: El Salvador'un Bitcoin Yaklaşımı Kripto Paranın “İdeallerine Aykırı”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend