2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Twitter, “Bitcoin ile Bahşiş Gönderme” Özelliğini Başlattı: İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Twitter kullanıcıları, artık birbirlerine bahşiş olarak Bitcoin gönderebilecekler.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter kullanıcıları, birbirlerine Bitcoin ile bahşiş gönderebilecekler.
  • Twitter, “Bitcoin ile bahşiş” özelliğinin bugünden itibaren dünya genelindeki iOS cihazlarda kullanıma sunulduğunu; Android cihaz desteğinin ise yakında açıklanacağını duyurdu.

Twitter, platformlarındaki içerik oluşturucuları desteklemek için daha büyük bir planın parçası olarak bugünden itibaren Bitcoin tabanlı ödeme özellikleri sunmaya başlayacak.

Binance indirim kodu

Bitcoin ile Bahşiş Gönderimi

Twitter kullanıcılarının Bitcoin ile bahşiş göndermek için iki seçenekleri olacak. Birincisi, kullanıcılar, Square’in Cash App ve Go Fund Me uygulamalarını kullanarak direkt olarak bir Bitcoin adresine bahşiş gönderimi yapabilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

İkincisi ise, Lightning Network’ün üzerine kurulmuş bir Bitcoin ödeme uygulaması olan Strike aracılığıyla da söz konusu bahşiş ödemeleri gerçekleştirilebilecek.

Twitter, “Bitcoin ile bahşiş” özelliğinin bugünden itibaren dünya genelindeki iOS cihazlarda kullanıma sunulduğunu; Android cihaz desteğinin ise yakında açıklanacağını duyurdu.

Twitter NFT’leri

Twitter tarafından geçtiğimiz gün yapılan duyuruda ayrıca “Kimlik Doğrulaması İçin NFT’lerin Keşfi” başlıklı planlar da yer alıyordu. “Değiştirilemez tokenler” olarak da bilinen NFT’ler, insanların bir blok zincirinde benzersiz dijital eserler yaratmasına izin verir.

Twitter yöneticisi Esther Crawford bu özelliğin tam olarak neyi içerdiğini, “Bu, özgünlük göstermek için bu sanatı yapan yaratıcıları desteklemenin bir yolu. İnsanların Bitcoin cüzdanlarını Twitter profillerine bağlamalarına izin vererek, NFT koleksiyonları Twitter’da izlenebilir ve sergilenebilir.” diyerek açıkladı.

Crawford ayrıca, söz konusu NFT’lerin “rozetler” şeklinde de görünebileceğini ve bunun, sosyal medya platformunda “mavi tik” benzeri bir eşsiz profil yaratabileceğini dile getirdi.

Ancak Twitter yöneticisi Crawford, NFT’lerin hangi blok zincirinde yer alacağını veya özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağını açıklamadı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar