1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Twitter CEO’su Dorsey, Trump’ın Yasaklanmasını Savunurken Bitcoin’i Övdü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçen hafta Donald Trump’ın platformda yasaklanmasının gerekli bir uygulama olduğunu ve şirketin ademi merkeziyetçiliği hala desteklediğini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter CEO’su Jack Dorsey, Trump’a uygulanan sosyal medya yasağının gerekli olduğunu belirtti.
  • CEO, sosyal medya platformlarında dile getirilen düşüncelerin yaşamda ciddi karşılık bulduğunu belirtti.
  • Dorsey’e göre sosyal medya platformları Bitcoin’den esinlenmeli.

Bugün yaşanan bir tweet fırtınasında, Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçen hafta Donald Trump’ın platformdaki yasağına değindi ve Bitcoin’in merkezi olmayan kontrolü sağlama yeteneğine övgüde bulundu.

Binance indirim kodu

Donald Trump’ın Sosyal Medyada Yasaklanmasının Yankıları Sürüyor

Twitter, tweetlerinin daha fazla şiddeti kışkırtacağını düşündüğü için geçen hafta yaşanan ABD Kongre Binası saldırılarının ardından Donald Trump’ı sosyal ağında engelledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Twitter CEO’su Jack Dorsey, bugünkü yazısında “Bunun Twitter için doğru karar olduğuna inanıyorum. Bizi, tüm eylemlerimizi kamu güvenliğine odaklamaya zorlayan olağanüstü ve savunulamaz bir durumla karşı karşıya kaldık. Sosyal medyada konuşmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan reel hayattaki zarar bariz bir şekilde gerçektir. Bu, her şeyden önce politikamızı ve yaptırımımızı yönlendiren şeydir.” ifadelerini kullandı.

CEO Dorsey, bazılarının tehlikeli bir emsal teşkil ettiği için eleştirdiği ancak ardından Twitter’ın “ılımlılık operasyonlarımızda daha fazla şeffaflık” için çalışacağını belirttiği yasağa ilişkin karışık duygularını dile getirdi.

CEO, “Yine de bütün bunlar özgür ve açık bir küresel interneti yok edemez.” dedi.

“Bitcoin’den Esinlenmeliyiz”

Peki, popüler ve güçlü bir sosyal medya uygulaması ne yapmalı? Cevap Bitcoin’de saklı.

Dorsey, “Bitcoin’e bu kadar tutku duyulmasının nedeni büyük ölçüde gösterdiği modelden kaynaklanıyor: herhangi bir kişi veya varlık tarafından kontrol edilmeyen veya etkilenmeyen temel bir internet teknolojisi.” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin 40.000'in Kripto Piyasası 1 Trilyonun Üzerinde

Tüm bunlar, Twitter’ın siyasi konuşmalar üzerindeki etkisiyle çelişiyor gibi görünse de, Dorsey, şirketin “sosyal medya için açık bir merkezi olmayan standart” oluşturmaya çalışan Blue Sky girişimi aracılığıyla farklılıkları uzlaştırmaya odaklandığını belirtti.

Bunun mümkün olup olmadığı ya da hala arzu edilir olup olmadığı ise mutlaka tweet atılması gereken bir konudur…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar