30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Twitter CEO’su Jack Dorsey: Bitcoin, Dünya Barışını Sağlayabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’nin, Bitcoin’in geleceği ile ilgili iddialı öngörüleri var.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in dünya barışını sağlayabileceğini söyledi.
  • Dorsey, “Evet, bunun biraz saçma gelebileceğinin farkındayım.” diye de ekledi.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey bugün yaptığı açıklamada, Bitcoin’in nihai hedefinin “Dünya Barışı” olduğunu söyledi. Dorsey, bu iddiasının tuhaf olduğunu da kabul etti.

Binance indirim kodu

Jack Dorsey, Elon Musk ve Cathie Wood Online Konferansta Buluştu

Teknoloji girişimcisi Jack Dorsey, Tesla CEO’su Elon Musk ve ARK Invest’ten Cathie Wood gibi isimlerin de katıldığı ‘The B Word’ online konferansında açıklamalarda bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dorsey yaptığı açıklamada, “Umudum, Bitcoin’in dünya barışı yaratması veya dünya barışının yaratılmasına yardımcı olması. Biraz saçma gelebilir ama o temel noktayı bir kez düzeltirsiniz ve her şey, onun üzerinde gelişir. Bu anlamda ümidim kesinlikle barış.” ifadelerini kullandı.

Dorsey, kripto parayı sevmesinin ana nedenlerinden birinin topluluğun kendisi olduğunu belirtti. Twitter CEO’su, piyasa değerine göre en büyük kripto para Bitcoin’in “cehennem kadar tuhaf” bir topluluğa sahip olduğunu; ancak bu yüzden Bitcoin’i sevdiğini söyledi.

Aynı zamanda Square’in de CEO’su olan Jack Dorsey, söz konusu online konferansın düzenlenmesinde de önemli rol aldı.

Jack Dorsey ve Bitcoin

Konferansın diğer katılımcılarından Elon Musk ise halka açık şirketlerinin Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı. Musk kısa ve net bir şekilde yaptığı açıklamada, “Ben Bitcoin’e sahibim; Tesla ve SpaceX de Bitcoin’e sahip.” dedi.

Tesla, SEC dosyalamalarında açıklandığı gibi, Şubat ayında 1.5 milyar Dolar değerinde Bitcoin satın almıştı; ancak SpaceX’den henüz böyle bir açıklama yapılmadı.

Musk ayrıca merkezi olmayan finansın bir hayranı olduğunu ve kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin sahibi olduğunu söyledi. Cathie Wood ise Bitcoin’in enflasyona karşı bir korunma işlevi gördüğünü belirtti.

İlgili Haber:  Binance Chain DeFi Projesi Lansmandan Sonra 31 Milyon Dolar Kaybetti

Bitcoin’e dair büyük umutları olan Jack Dorsey, uzun süredir önde gelen bir Bitcoin fanatiği. Ödeme şirketi Square, geçtiğimiz yıl 8.027 Bitcoin satın aldı (bugünkü fiyatı ile 254 milyon Dolar değerinde). Silikon Vadisinin süperstarı defalarca da Bitcoin’i “internetin yerel para birimi” yapmak istediğini söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar