2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Twitter CEO’su Jack Dorsey: Bitcoin, Sosyal Medya Geleceğinin Üç “Kilit Trendi”nden Biri

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in yapay zeka ve ademi merkeziyetçilikle birlikte sosyal medya geleceğinin “büyük bir parçası” olduğunu söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in sosyal medya geleceğinin üç önemli parçasından biri olduğunu söyledi.
  • Jack Dorsey, uzunca bir süredir kripto para endüstrisine verdiği destekle tanınıyor.

Sosyal medya platformu Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, Perşembe günü şirketin ikinci çeyrek kazançları duyurusu sırasında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in Twitter’ın ve sosyal medyanın geleceği için üç “önemli trendden biri” olduğunu söyledi.

Binance indirim kodu

“Kripto Paraya Yatırım Yapmaya Devam Etmeliyiz”

Dorsey, yatırımcılara hem Twitter hem de hissedarlar için kripto para alanına agresif bir şekilde yatırım yapmaya devam etmenin çok önemli olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Twitter CEO’su, “Bunun, geleceğimizin önemli bir parçası olduğunu düşünüyorum. Özellikle sosyal medyayı daha da ademi merkezileştirmeyi ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamayı düşündüğümüzde, sahip olunacak para biriminin de yenilikçi olması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Uzun süredir kripto para endüstrisini açıkça destekleyen Dorsey, Bitcoin’i “internetin yerel para birimi” olarak tanımladı.

Twitter’ın Super Follows, Commerce, Subscriptions ve Tip Jar gibi ürünlerine işaret eden Dorsey, “İnternetin yerel bir para birimi varsa çok daha hızlı hareket etmeliyiz.” dedi.

Tip Jar, bu yıl Mayıs ayında duyuruldu ve “insanların Twitter üzerinden bahşiş gönderip almasının yeni bir yolu” olarak nitelendirildi. Twitter’ın Dorsey tarafından yönetilen bir diğer ödeme şirketi Square ile yakın bağları göz önüne alındığında; bu yeni özellik iki şirketin entegrasyonu ile sağlanacak gibi duruyor.

Bunun yanında Square, 2020 sonlarında ve 2021 başlarında toplam 220 milyon Dolarlık Bitcoin yatırımı yaptı.

Twitter Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

Bitcoin’in ikinci katman ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network, muhtemelen gelecekteki çabaların önemli bir parçası olacak. Bu yılın başlarında yaptığı açıklamada Dorsey, Lightning’in Twitter’a veya BlueSky’a entegre edilmesinin “an meselesi” olduğunu söylemişti.

İlgili Haber:  Twitter’da Bitcoin Satın Alma Kampanyası Başlatıldı

Dorsey, Facebook tarafından yürütülen stablecoin projesi Diem’e (eski adıyla Libra) işaret ederek, Twitter’ın kripto para girişimlerini ilerleten tek sosyal medya platformu olmadığını da belirtti.

Dorsey’e göre, “Böyle bir dönüşüme ihtiyaç var ve bu, internete özgü açık bir standart geliştirmek için en doğru yol.”

Bununla birlikte Twitter patronu odağının direkt olarak Bitcoin üzerinde olacağını defalarca vurguladı.

Sonuç olarak, Dorsey’in bu hafta başındaki “The B Word” online panelinde de söylediği gibi, Bitcoin’in temel amacı “dünya barışının yaratılmasına katkı sağlamak” olmalıdır.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar