30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’e Olan “Sonsuz” Desteğini Yineledi: “Bitcoin ile Her Şey Daha İyi Olacak”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’e olan sıkı sevgisiyle tanınan Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey Twitter’dan yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin ile her şeyin daha iyi olacağını” ve “Bitcoin’i daha iyi bir hale getirmek için de sonsuza dek çalışacağını” söyledi.

Binance indirim kodu

Ardından bir tweet daha atan Dorsey, “tek bir insan ya da kurumun Bitcoin’i hiçbir şekilde değiştiremeyeceğini ya da durduramayacağını” söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dorsey’in Yorumları Square’in Bitcoin Alma Planı Olmadığını Açıklamasından Sonra Geldi

Twitter üzerinden yayınladığı yorumların, Square’in CFO’su  Amrita Ahuja’nın, “şirketin daha fazla Bitcoin almak gibi planı olmadığını” söylemesinden sonra gelmesi dikkat çekti. Şirket son çeyrekte yaptığı 220 milyon dolarlık Bitcoin yatırımından 20 milyon dolar kaybetti.

Ahuja ise daha sonra Twitter üzerinden paylaştığı yorumunda, şirketin Bitcoin ile ilgili stratejisinde herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi: “Bitcoin ile ilgili stratejimiz değişmedi. Bitcoin topluluğuna derin bağlar ile bağlıyız. Bu bağ, yönettiğimiz Bitcoin Clean Energy Initiative (Bitcoin Temiz Enerji Girişimi) ile daha yeşil bir geleceğe yönelik adımları da kapsıyor. Ayrıca Şubat ayında da paylaştığımız gibi, Bitcoin yatırımlarımızı düzenli bir şekilde değerlendirmeye devam edeceğiz, bu konuda bir değişiklik yaşanmadı.

Square toplamda, şu anki fiyatlarıyla 400 milyon doların üstünde bir değere sahip 8.027 Bitcoin’i elinde bulunduruyor. Şirket uzun bir süredir, kripto paraların, özellikle de Bitcoin’in önemli savunucuları arasında yer alıyor ancak Ahuja’nın FT’ye verdiği demece göre, Bitcoin’de yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarının kullanımı konusunda bir inovasyona ihtiyaç olduğunu düşünüyor.

Bitcoin’de İyileştirme Adımları Atılması Gerektiği Düşüncesi Giderek Yaygınlaşıyor

Bitcoin’ini daha iyi hale getirebilecek inovasyonlar gerekli olduğu düşüncesi, özellikle kripto para madenciliğinin çevreye olan etkileri konusundaki endişelerin artmasıyla beraber daha da belirgin hale geldi.

İlgili Haber:  Evrensel Temel Gelir Uygulaması, Kullanıcılara Ücretsiz Kripto Vererek Başlıyor

Kripto para savunucularından biri olan Elon Musk, kısa bir süre önce, attığı bir tweet ile yaptığı duyuruyla birlikte kendi şirketi Tesla’nın artık elektrikli otomobillerinin ödemelerinde Bitcoin kullanımını durdurduğunu açıklamıştı. Bu açıklama, Bitcoin madenciliğinde ve Bitcoin ile gerçekleşen işlemlerde fosil yakıt tüketiminin arttığı haberlerinden sonra gelmişti.

Musk’ın çevre ile ilgili endişeler nedeniyle Bitcoin konusunda yaptığı bu “U dönüşü”, kripto para piyasalarını da allak bullak etti. Bu haberle birlikte, iklim konusunda duyarlılık gösteren şirketlerin, Bitcoin’i sistemlerine entegre etme sürecinin durabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar