12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Twitter CEO’su Jack Dorsey Elde Ettiği NFT Gelirini Afrika Yardım Vakfı’na Bağışlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

En yüksek teklif şu anda 2.5 milyon Dolar.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz hafta, Twitter tarihindeki ilk tweetini NFT olarak satışa çıkarmıştı.
  • Şimdiye dek yapılan en yüksek teklif 2.5 milyon Dolar.
  • Jack Dorsey, son olarak paylaştığı bir tweette, NFT gelirinin tamamını bir Afrika yardım vakfına bağışlayacağını açıkladı.

Bitcoin evangelisti Jack Dorsey, yeni attığı bir tweet’te, devam eden NFT müzayedesinden elde ettiği geliri GiveDirectly adlı bir hayır kurumuna bağışlayacağını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En Yüksek Teklif Şimdilik 2.5 Milyon Dolar

Geçen hafta, Twitter CEO’su Dorsey, ilk Twitter gönderisini (“twttr’imi kuruyorum”) tokenize ederek hızla büyüyen NFT sektöründe satmaya karar verdi. Şu anda hala daha devam eden açık artırmada en yüksek teklif 2.5 milyon Dolar olarak dikkat çekiyor.

NFT’ler, benzersiz dijital varlıklardan oluşan değiştirilemez tokenlerdir. Görsel sanattan müziğe ve gazeteciliğe kadar her şey bir NFT olma potansiyeline sahiptir. Hatta Grimes ve 3lau gibi marka sanatçıların bireysel tokenleri yüz binlerce Dolara satılmıştır.

NFT Sektörü Bir “Çılgınlık” mı?

Ama eleştirmenlere göre bu bir çılgınlık: “İnternette ücretsiz olarak deneyimleyebileceğiniz bir şey için neden para ödüyorsunuz?”

NFT savunucuları, bu eleştiriye karşı muhtemelen gerçekten para ödediğiniz şeyin “sahiplik fikri” olduğu cevabını vereceklerdir. Aynı konsept geleneksel sanat piyasasında da var: Maurizio Catalan’ın duvara bantlanmış muz parçasının 120.000 Dolara satılmasının nedeni bu. Sahipliği onaylayan kağıt parçası değerli olan şeydir.

Kripto yatırımcıları, hafta sonu Dorsey’in tweetinin fiyatını artırdı. Son teklif ne olursa olsun Jack, gelirin Bitcoin’e dönüştürüleceğini ve doğrudan Kenya, Ruanda, Liberya ve Malavi’deki ailelere nakit para aktaran GiveDirectly’nin Africa Response projesine bağışlanacağını söyledi.

İlgili Haber:  Elon Musk Bitcoin'in Geri Dönüş Yapabilmesi İçin Gerekenleri Açıkladı

Açık artırma süreci 21 Mart’ta sona eriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar