Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Olumlu Bitcoin Mesajı: Bitcoin için CEO’luğu Bırakırım!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin’in sıkı savunucularından Jack Dorsey, Cuma günü yaptığı açıklamaları ile Bitcoin hakkında çok olumlu ifadelerde bulundu.

blank

Twitter CEO’su Bitcoin 2021 Conference’ta şöyle dedi: “Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştiriyor. Tüm hayatım boyunca Bitcoin’den daha önemli bir iş üzerinde çalıştığımı düşünmüyorum. Square ya da Twitter için çalışmasaydım Bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum. Bitcoin’in eğer Square veya Twitter’dan daha çok yardıma ihtiyacı olursa Bitcoin için buralardaki görevimden ayrılırım.

blank

bitcoin

Dorsey Sıkı Bir Bitcoin Savunucusu Olarak Biliniyor

CNBC’ye yaptığı açıklamalarda Dorsey, Bitcoin’in daha kapsayıcı ve dışlanmış topluluklar için daha destekleyici yeni bir finansal sistem oluşturabileceğini düşündüğünü söyledi.

Dorsey ayrıca Bitcoin’i enflasyondan korunmak için bir yol ve dünya üzerindeki tüm insanlar için uluslararası transferleri kolaylaştırabilecek bir araç olarak görüyor.

Bu yüzden Dorsey ve Jay-Z Şubat ayında, Bitcoin kullanımını Hindistan ve Afrika’da geliştirebilecek bir bağış etkinliğine imza atmışlardı.

“₿trust” adı verilen bağış etkinliğinde yaklaşık değeri 23.6 milyon dolar olan 500 BTC toplanmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dorsey, dünya üzerinde insanların hayatını kolaylaştıracak daha büyük bir şey olmadığını düşündüğünü söylemişti.

Twitter CEO’su Jack Dorsey BTC’yi “iğrenç” ve değersiz olarak niteleyen birçok eleştirmenin olduğu bir sektörde sadık bir Bitcoin savunucusu olmasıyla tanınıyor.

Jack Dorsey: “Bitcoin Her Şeyi Daha İyi Hale Getirecek”

Jack Dorsey ayrıca Mayıs ayında verdiği röportajda Bitcoin’in her şeyi daha iyi hale getirdiğine inandığını ve BTC’yi daha iyi hale getirmek için “sonsuza kadar” çalışacağını söylemişti. Ayrıca Dorsey, tek bir kişi ya da kurumun Bitcoin’i değiştiremeyeceğini ve durduramayacağını söyleyerek ayrıca Elon Musk’a da atıfta bulunmuştu.

Mart ayında Twitter üzerinden yayınladığı ilk tweet’ini NFT olarak yayınlayan Dorsey, buradan elde ettiği miktarı önce BTC’ye çevirmiş, ardından da Give Directly’s Africa Response adlı Afrikalı hayır kuruluşuna bağışlamıştı.

Jack Dorsey’in kendi şirketi Square ile Cathie Wood’un şirketi ARK’ın yayınladığı bir raporda, BTC’nin çevreye olan etkileri incelenmişti. Raporun sonucunda ise Bitcoin’in aslında yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilgiyi arttırabileceği söylenmişti. Bunun nedeni ise BTC madenciliğinde genellikle en ucuz şekilde elde edilebilecek enerji kaynağına yönelindiği için, yenilenebilir enerji kaynakları ucuzladıkça Bitcoin madenciliği de bu alana kayacaktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend