28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Olumlu Bitcoin Mesajı: Bitcoin için CEO’luğu Bırakırım!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in sıkı savunucularından Jack Dorsey, Cuma günü yaptığı açıklamaları ile Bitcoin hakkında çok olumlu ifadelerde bulundu.

Binance indirim kodu

Twitter CEO’su Bitcoin 2021 Conference’ta şöyle dedi: “Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştiriyor. Tüm hayatım boyunca Bitcoin’den daha önemli bir iş üzerinde çalıştığımı düşünmüyorum. Square ya da Twitter için çalışmasaydım Bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum. Bitcoin’in eğer Square veya Twitter’dan daha çok yardıma ihtiyacı olursa Bitcoin için buralardaki görevimden ayrılırım.

Binance indirim kodu

bitcoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dorsey Sıkı Bir Bitcoin Savunucusu Olarak Biliniyor

CNBC’ye yaptığı açıklamalarda Dorsey, Bitcoin’in daha kapsayıcı ve dışlanmış topluluklar için daha destekleyici yeni bir finansal sistem oluşturabileceğini düşündüğünü söyledi.

Dorsey ayrıca Bitcoin’i enflasyondan korunmak için bir yol ve dünya üzerindeki tüm insanlar için uluslararası transferleri kolaylaştırabilecek bir araç olarak görüyor.

Bu yüzden Dorsey ve Jay-Z Şubat ayında, Bitcoin kullanımını Hindistan ve Afrika’da geliştirebilecek bir bağış etkinliğine imza atmışlardı.

“₿trust” adı verilen bağış etkinliğinde yaklaşık değeri 23.6 milyon dolar olan 500 BTC toplanmıştı.

Dorsey, dünya üzerinde insanların hayatını kolaylaştıracak daha büyük bir şey olmadığını düşündüğünü söylemişti.

Twitter CEO’su Jack Dorsey BTC’yi “iğrenç” ve değersiz olarak niteleyen birçok eleştirmenin olduğu bir sektörde sadık bir Bitcoin savunucusu olmasıyla tanınıyor.

Jack Dorsey: “Bitcoin Her Şeyi Daha İyi Hale Getirecek”

Jack Dorsey ayrıca Mayıs ayında verdiği röportajda Bitcoin’in her şeyi daha iyi hale getirdiğine inandığını ve BTC’yi daha iyi hale getirmek için “sonsuza kadar” çalışacağını söylemişti. Ayrıca Dorsey, tek bir kişi ya da kurumun Bitcoin’i değiştiremeyeceğini ve durduramayacağını söyleyerek ayrıca Elon Musk’a da atıfta bulunmuştu.

Mart ayında Twitter üzerinden yayınladığı ilk tweet’ini NFT olarak yayınlayan Dorsey, buradan elde ettiği miktarı önce BTC’ye çevirmiş, ardından da Give Directly’s Africa Response adlı Afrikalı hayır kuruluşuna bağışlamıştı.

İlgili Haber:  Jeff Bezos İstifa Ediyor: Peki Amazon'un Yeni CEO'su Kripto Para ile İlgili Nasıl Bir Politika İzleyecek?

Jack Dorsey’in kendi şirketi Square ile Cathie Wood’un şirketi ARK’ın yayınladığı bir raporda, BTC’nin çevreye olan etkileri incelenmişti. Raporun sonucunda ise Bitcoin’in aslında yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilgiyi arttırabileceği söylenmişti. Bunun nedeni ise BTC madenciliğinde genellikle en ucuz şekilde elde edilebilecek enerji kaynağına yönelindiği için, yenilenebilir enerji kaynakları ucuzladıkça Bitcoin madenciliği de bu alana kayacaktı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar