29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin Ödeme Firması Square, Bitcoin’in Gelişimi İçin Kripto Topluluğuna Hizmet Edecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Jack Dorsey’in ödeme firması Square, Open Invention Network (OIN) patent koruma konsorsiyumuna katıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Square, önde gelen patent koruma konsorsiyumu Open Invention Network’e (OIN) katıldığını açıkladı.
  • Square, bir cüzdan ve bir merkezi olmayan borsa (DEX) da dahil olmak üzere bir dizi Bitcoin odaklı girişim üzerinde çalışıyor.

Aynı zamanda Twitter CEO’su olan Jack Dorsey’in ödeme firması Square, Open Invention Network (OIN) patent koruma konsorsiyumuna katıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

OIN Nedir?

Çapraz lisanslama platformu, 2005 yılında IBM, Sony ve Red Hat gibi teknoloji şirketleri tarafından kuruldu. OIN, üyelerinin, patentli teknolojilere erişmesine ve bunları kullanmasına olanak sağlıyor.

Bugün Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Square, bu kararının kripto para endüstrisini patent davalarından korumak ve sektörün büyümesini teşvik etmek için bir girişim olduğunu belirtti.

Square halihazırda patent evriminin kalbinde yer alıyor. Şirket, geçen yıl, üyelerine ortak bir patent veritabanı sağlayan ve endüstrinin kendi saldırmazlık paktı olan “Kripto Para Açık Patent İttifakı’nın (COPA)” kurulmasına öncülük etti.

COPA’nın diğer önemli üyeleri arasında ise ABD merkezli kripto borsası Coinbase ve blok zinciri hizmet sağlayıcısı ARK gibi şirketler yer alıyor.

Square ve Bitcoin

Square, aynı zamanda Bitcoin yatırımı ve gelişiminin de merkezinde yer alıyor. Dorsey, gururlu bir Bitcoin savunucusu olarak Square ile birlikte yüklü miktarda Bitcoin yatırımı yaptı. Bugünlerde ise şirket, finansal hizmet ürünleri üzerinde çalışan geliştiriciler için bir dizi araç üretiyor.

Yakın zaman önce Square, “TBD” olarak adlandırılan ve yeni Bitcoin bölümü tarafından işletilecek Bitcoin odaklı merkezi olmayan borsasını (DEX) duyurdu.

Şirket, ayrıca, tüketicilerin bu DEX’e erişmesi için her türlü Bitcoin cüzdanını kullanmalarını sağlayan bir hizmet de oluşturmak istiyor.

İlgili Haber:  Sıkı Bir Bitcoin Hayranı Olan Jack Dorsey, Ethereum'u Eleştirdi

Son olarak, Square, bir Bitcoin donanım cüzdanı da geliştiriyor. Şirket, geçmişte ise kullanıcıların Bitcoin satın almalarını sağlayan bir uygulama olarak Cash App’i geliştirmiş ve kullanıma sunmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar