18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Twitter CFO’su: “Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Şu Anda Yatırım Yapılamayacak Kadar Dalgalı”

Önemli Gelişmeler

Twitter CFO’su Ned Segal, Bitcoin ve kripto para piyasasının şu anda yatırım yapılamayacak kadar dalgalı olduğunu dile getirdi. Ancak CEO Jack Dorsey aynı fikirde değil.

blank

Haberin Özeti

  • Twitter CFO’su Ned Segal, Bitcoin ve kripto para piyasasının şu anda yatırım yapılamayacak kadar dalgalı olduğunu dile getirdi.
  • Ancak CEO Jack Dorsey aynı fikirde değil.
  • Sosyal medya devi, geçen hafta bir blockchain ekibi kurduğunu duyurdu.

Twitter CFO’su Ned Segal, Bitcoin ve kripto para piyasasının şu anda yatırım yapılamayacak kadar dalgalı olduğunu dile getirdi. Ancak CEO Jack Dorsey aynı fikirde değil. Sosyal medya devi, geçen hafta bir blockchain ekibi kurduğunu duyurdu.

blank

“Bitcoin’e Yatırım Yapmak Mantıklı Değil”

Twitter’ın Finans Direktörü Ned Segal, geçtiğimiz gün Wall Street Journal’e verdiği bir röportajda, aşırı piyasa oynaklığı ve endüstrinin muhasebe kurallarının eksikliği nedeniyle Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapmanın “şu anda mantıklı olmadığını” söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Segal, ayrıca, Twitter’ın kripto para yatırım stratejisini de gözden geçirmesi gerektiğini dile getirdi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey Farklı Düşünüyor

Twitter CFO’su kripto paraya yatırım yapma konusunda isteksiz görünse de; Twitter CEO’su ve kurucu ortağı Jack Dorsey kripto para endüstrisini çoktan coşkuyla kucakladı.

Mart ayında Dorsey, ilk tweet’ini -Twitter’daki ilk tweet- bir değiştirilemez token (NFT) olarak bastı ve onu Valuables pazarında 2.9 milyon Dolar gibi çok büyük bir bedelle Bridge Oracle CEO’su Sina Estavi’ye sattı.

NFT’leri keşfetmesinin ötesinde Dorsey, aynı zamanda kendini kanıtlamış bir Bitcoin maksimalisti olarak tanınıyor. Dorsey’in bir diğer şirketi olan ödeme firması Square, geçtiğimiz yılın Ekim ayında bilançosuna 50 milyon Dolarlık BTC yatırımı ekledi.

Ayrıca bu yıl Miami’de düzenlenen kripto para konferansına da katılan Dorsey, “BTC’nin finans dünyasında pek çok şeyi değiştirdiğini; ancak Ethereum ve Dogecoin gibi alternatifler için aynı şeyi söyleyemeceğini” dile getirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin Milyarderi Michael Saylor’a Göre Tesla ve Square’in Bitcoin Yatırımları “Buzdağının Görünen Kısmı”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend