2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Twitter CFO’su, Ödeme Yöntemleri Arasına Bitcoin’i Ekleyebileceklerini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Twitter CFO’su Ned Segal, sosyal medya devinin Bitcoin’i bilançosuna ekleyebileceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter CFO’su Ned Segal, ödeme yöntemleri arasına Bitcoin ekleyebileceklerini açıkladı.
  • Segal, şirket bünyesinde konuya dair en doğru kararı vermek adına çalışmaların devam ettiğini belirtti.
  • Twitter CEO’su Jack Dorsey, halihazırda Bitcoin destekçisi yorumları ile sık sık gündeme geliyor.

Sosyal medya şirketinin finans müdürü Ned Segal bugün CNBC’ye verdiği demeçte, Twitter’ın şu anda çalışanların veya satıcıların kripto ödenmesini istemesi durumunda bilançosuna Bitcoin (BTC) ekleme fikrine açık olduklarını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Bitcoin Konusunda Olumlu Düşünüyoruz”

Segal yaptığı açıklamada, “Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda çalışanlara nasıl ödeme yapacağımızı ve Bitcoin ile ödeme yapılmasını isterlerse bir satıcıya nasıl ödeme yapacağımızı planlıyoruz. Bitcoin’e sahip olup olmama konusu hakkında olumlu düşünüyoruz. Bilançomuz bu şekilde olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Segal, ayrıca, “Bu, yine de üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz bir şey. Zaman içinde bunun hakkında en doğru kararı vermek istiyoruz; ancak henüz şirket politikamızda herhangi bir değişiklik yok.” diye ekledi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, son zamanlarda Bitcoin’e karşı olumlu düşüncelerini sıklıkla dile getiriyor. Örneğin geçen hafta Dorsey, 5.2 milyon takipçisine bir Bitcoin node’u çalıştırdığını açıkladı. Dorsey’in Twitter profilinde, Tesla CEO’su Elon Musk’da olduğu gibi “Bitcoin” yazıyor.

Diğer Şirketler de Tesla’nın Yolunu Takip Edebilir

Tesla kısa süre önce Bitcoin’e yaptığı 1.5 milyar Dolarlık yatırım ile BTC fiyatını 50.000 Dolar seviyesine yaklaştırdı.

Segal’in açıklaması, Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’in fikrini de yineledi. O da, büyük şirketlerin muhtemelen Tesla örneğini takip edip Bitcoin’e yatırım yapacağını söyledi. CNBC’ye verdiği demeçte, “Diğer vizyoner liderlerin ve şirketlerin de benzer bir yatırım politikası takip edeceğini göreceksiniz.” dedi.

İlgili Haber:  Ethereum 2.0 Testnet, Yaklaşık 2 Milyon ETH Stake Etti

Profesyonel hizmetler şirketi Wachsman’ın CEO’su ve kurucusu David Wachsman da “Musk’ın Bitcoin’e yaptığı yatırım, kripto varlıklarını meşrulaştıran kurumsal benimsemenin geri bildirim döngüsünü önemli ölçüde hızlandıracak.” ifadelerini kullandı.

Wachsman ayrıca “Bir sonraki ana varlık sınıfı olarak kriptoda kurumsal kayıp (FOMO) korkusunun işaretleri zaten görünür durumda; bu hareketin diğer girişim ve kurumların da aynı politikayı takip etmesine yol açıp açmayacağını görmek ilginç olacak.” diye ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar