Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Mask Network, kullanıcıların Twitter eklentisi aracılığıyla Uniswap’ta token ticareti yapmasına izin veren bir widget tanıttı. Bu widget, Web 2 kullanıcılarının Web 3 uygulamalarına geçmelerini kolaylaştırmayı hedeflemekte. Şirket ayrıca bir NFT pazarını piyasaya sürmeyi ve kullanıcıların Twitter eklentisi aracılığıyla yeni tokenleri keşfetmelerine ve satın almalarına izin veren “Öncül Twitter Teklifleri” (Initial Twitter Offering) yapmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Mask Network, bugün erken saatlerde Twitter’da CoinMarketCap (CMC) ve Uniswap tarafından desteklenen yeni bir al-sat widget’ını hayata geçirdi. Artık, yeni bir token keşfetmek ve daha sonra Uniswap’ta işlem yapmak için CMC’ye gitmek yerine, kullanıcılar $ETH veya $UNI gibi herhangi bir tokenin sembolü üzerine gelebilir, token fiyatını görüntüleyebilir ve hatta doğrudan Twitter üzerinden işlem yapabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Üstelik bu sadece başlangıç. Şirket, kullanıcıların Twitter uzantısı aracılığıyla yeni tokenleri keşfetmelerine ve satın almalarına olanak sağlamak için “Initial Twitter Offerin” yapmayı planlıyor.

Bugün tanıtılan Mask uzantısı, merkezi olmayan dünyayla birlikte çalışabilirliği kolaylaştıran Ethereum cüzdanı etrafında inşa edilmiş.

Mask Network’ün kurucusu Suji Yan, yaptığı açıklamada,” nihai hedefimiz kendimizi merkeziyetsiz yapmaktır” dedi. “Bu yüzden Öncül Twitter Teklifleri’ni ve diğer birçok özelliği başlatıyoruz. Vizyonumuz hiç değişmedi: merkezi olmayan web’i mevcut web’e getirmek.”

DeFi Aile Paketi

Mask Network’ün çekirdek ekip üyesi Taylor Zhang, yaptığı açıklamada, “Twitter Al-Sat Widget’ı, Mask Network’ün tüm DeFi ailesi paketini Web2.0’a getirmek için attığı minik bir adımdır” dedi.

Zhang, Mask’ın 45 gün içinde bir “Öncül Twitter Teklifi” başlatmayı planladığını söyleyerek, kullanıcıların Twitter’dan çıkmadan yeni token lansmanlarını keşfetmelerine ve tokenleri satın almalarına izin verileceğini söyledi.

Daha da fazlası var: Bir NFT pazarı olacak

Şirket ayrıca büyüyen NFT pazarında da yer alıyor ve Twitter uzantısında geri ödemesi mümkün olmayan token (NFT) ticareti yapmak için bir pazar oluşturmak istiyor.

İlgili Haber:  Goldman Sachs’ın Anket Yapılan Müşterilerinin %61'i Kriptoda Yükselişte

Mask ekibi, fotoğraf, video ve makaleler de dahil olmak üzere web’deki dijital içeriğin çoğunun, çok uzak olmayan bir gelecekte NFT’lere dönüştürüleceğine ve IPFS gibi merkezi olmayan ağlarda saklanacağına inanıyor. Bu yüzden Mask ekibi, bunun merkezi olmayan depolama ve ödeme sistemleri arasında köprü görevi görecek büyük bir fırsat olduğunu düşünüyor.

Taylor, “yerel NFT e-ticaret platformlarının çok büyük olacağına inanıyoruz ve insanların Mask Network’ü kullanarak, Twitter’da NFT ticareti yapabilmesini istiyoruz” dedi.

İlk adım olarak, Mask Network, merkezi olmayan bir depolama ağı olan Arweave ile entegre edildi. Kullanıcılar Twitter ve Facebook üzerinden arkadaşlarına Arweave’de depolanan dosyaları gönderebilir (Mask Network’ü depolama ağının kullanıcı arayüzü olarak düşünün). Ödeme kısmı ise henüz geliştirme aşamasında.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?