9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Twitter’da Bitcoin Satın Alma Kampanyası Başlatıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, hızla büyüyen bir sosyal medya hareketinin ortasında fiyatını artırıyor. Kullanıcılar, 7 Eylül’de 30 Dolar değerinde kripto para satın alacaklarına dair bir Twitter Bitcoin kampanyası başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son 24 saatte %2.5 oranında yükseldi ve 51.908 Dolar fiyatına ulaştı.
  • Öte yandan Twitter’da ise kapsamlı bir Bitcoin satın alma kampanyası başlatıldı.
  • Kampanyanın temel amacı 7 Eylül’de Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edecek olan El Salvador halkına destek vermek.

Bitcoin boğaları kârlı bir Eylül ayı beklerken, lider kripto paranın fiyatı son 24 saatte %2.5 oranında artarak son dört ayın en yüksek seviyesi olan 51.908 Dolara ulaştı. Bitcoin, şu dakikalarda ise 51.600 Dolar seviyesine geriledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş

Haftalık %5.6 kazanç bildiren Bitcoin, günlük işlem hacimlerinde ise 77 milyar Doları aşan etkileyici bir kazanç bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En son fiyat hareketinin arkasındaki olası sebeplerden biri, kripto paranın El Salvador‘da resmi para birimi haline geleceği 7 Eylül’de, insanları küçük miktarlarda Bitcoin satın almaya davet eden kapsamlı bir sosyal medya kampanyası olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, sosyal medya platformu Twitter’daki kullanıcılar, #7SeptemberBuyBTC hashtag’i aracılığıyla, El Salvador’un Bitcoin yasasına destek gösterme amaçlı bir hareket olarak 30 Dolarlık Bitcoin yatırımı planlarını paylaştılar.

Michael Saylor da Kampanyaya Destek Verdi

Kampanyaya, her kripto para tutkununun El Salvador halkı ve ülkenin başkanı Nayib Bukele ile dayanışma göstermesini isteyen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da dahil olmak üzere bazı önde gelen isimler de katıldı.

Reddit’teki en büyük Bitcoin temalı grup olan r/Bitcoin’in üyeleri de kampanyaya katılmaya davet edildi. Bu grubun, potansiyel olarak 99.5 milyon Dolar değerinde Bitcoin satın alabileceği belirtiliyor.

İlgili Haber:  Gizlilik Odaklı Mesajlaşma Uygulaması Signal, Bitcoin ve Diğer Kripto Paralarda Bağış Kabul Ediyor

Bununla birlikte, r/Bitcoin’deki bir kullanıcı bu kampanyanın “manipülasyondan ziyade bir destek hareketi” olduğunu savunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar