5 Temmuz 2022, Salı
21.7 C
İstanbul

Twitter’daki Ünlü Bitcoin Dolandırıcılığının Arkasındaki İsim, Şimdi de 784.000 Dolar Değerinde Kripto Para Çalmakla Suçlanıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiliz vatandaşı Joseph James O’Connor, New York’ta 784.000 Dolar değerinde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin çalmakla suçlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter’daki ünlü Bitcoin dolandırıcılığının arkasındaki isim, bu sefer de farklı bir kripto para hırsızlığıyla suçlanıyor.
  • Twitter’daki söz konusu dolandırıcılık faaliyetinde pek çok siyasi ve kültür insanının hesapları hacklenmişti.

Joseph James O’Connor, bu hafta başlarında New York’ta elektronik dolandırıcılık, kara para aklama, ağırlaştırılmış kimlik hırsızlığı ve bilgisayar korsanlığı yapmak gibi nedenlerle suçlandı.

Binance indirim kodu

784.000 Dolar Değerinde Kripto Para Çalındı

Suçlamalar kapsamında O’Connor’ın Bitcoin, Ethereum ve Litecoin de dahil olmak üzere farklı kripto paralardan 784.000 Dolar değerinde fon çaldığı iddia ediliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

O’Connor’ın söz konusu kripto para hırsızlığını, 2019’un Mart ile Mayıs ayları arasında yaptığı düşünülüyor. İnternetteki takma adının “PlugwalkJoe” olduğu belirtilen O’Connor, Manhattan’daki bir kripto para şirketinin üst düzey yöneticilerine ve iki müşterisine karşı bir hacker saldırısı düzenleyerek 784.000 Dolar değerinde kripto parayı ele geçirdi. O’Connor ve suç ortakları daha sonrasında da bu çalınan fonları akladı.

Ancak bu, O’Connor’ın kripto para ile ilgili ilk suç faaliyeti değil.

Twitter’daki Ünlü Bitcoin Dolandırıcılığı

Temmuz ayında O’Connor, siyaset ve popüler kültür alanında isim yapmış ünlü kişiliklerin Twitter hesaplarının hacklenmesi ile başlayan bir Bitcoin dolandırıcılığı nedeniyle tutuklandı.

Geniş kapsamlı Twitter hacker saldırısında, sahte bir Bitcoin çekilişi düzenlendi ve eski ABD Başkanı Barack Obama, mevcut Başkan Joe Biden, Apple, Uber, Kanye West, Elon Musk ve Bill Gates’e ait hesaplar ele geçirilerek Bitcoin çekilişinin promosyonu yapıldı.

Söz konusu çekiliş boyunca, kullanıcıların belli bir adrese az miktarda Bitcoin göndermesi talep edildi. Bu talebin karşılığında ise çekilişe katılanların çok daha büyük miktarlarda Bitcoin kazanacağı vaat edildi.

İlgili Haber:  3 Farklı Uygulamanın Bir Yıldır Kripto Çalmaya Devam Ettiği Ortaya Çıktı

Öte yandan hedef alınan isimler sadece siyasi şahsiyetler veya ünlüler değildi. Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Tron CEO’su Justin Sun’ın hesapları da aynı süreçte hacklendi.

Söz konusu Bitcoin dolandırıcılığı sonucunda O’Connor’un 118.000 Dolardan fazla BTC kazandığı belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar