2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Twitter’ın Bitcoin Duyurusunun Ardından Lightning Network Aktivitesi %20’nin Üzerinde Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Twitter’ın “Bitcoin’ ile bahşiş” özelliğini başlatmasının ardından Bitcoin katman 2 protokolü Lightning Network aktivitesinde önemli bir artış yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter, Bitcoin ile bahşiş özelliğini duyurdu.
  • Özelliğin duyurulmasının ardından Bitcoin katman 2 protokolü Lightning Network aktivitesinde önemli bir artış yaşandı.

Lightning Network’teki yeni düğümler ve kanallar son 24 saatte sırasıyla %23.68 ve %22.24 oranında arttı.

Binance indirim kodu

Lightning Network Nedir?

Aktivitedeki artış, Twitter’ın Lightning cüzdanları da dahil olmak üzere Bitcoin tabanlı ödeme özellikleri için destek eklediğini duyurmasının ardından geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Lightning Network, Bitcoin işlemlerini hızlandırmayı, ücretleri düşürmeyi ve aynı zamanda kullanıcı gizliliğini artırmayı amaçlayan bir katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Protokol, içerik oluşturucular için yeni gelir modelleri veya sosyal medyadaki bahşişler gibi yeni kullanım alanlarındaki mikro ödemelere odaklanıyor.

1ML’den elde edilen mevcut verilere göre, Lightning’de çalışan toplam 27.037 düğüm var ve bunların 15.887’si aktif ödeme kanalları içeriyor. Yeni kanal sayısı da gün içinde %8.4 oranında artarak toplam 73.000’i aştı. Ağın kapasitesi ise %19 oranında arttı.

Lightning Network’ün Artan Popülaritesi

Berlin merkezli bir Lightning Network start-up’ı Fulmo’nun CEO’su ve kurucusu olan Jeff Gallas konu ile ilgili verdiği demeçte, “Lightning Network’ün gerçek dünyada benimsenmesine tanık olmak çok heyecan verici. Yapbozun giderek daha fazla parçası bir araya geliyor.” ifadelerini kullandı.

Gallas, ayrıca Twitter’daki Lightning Network desteğinin, insanların dünyadaki herhangi bir kişiye ödeme göndermesini kolaylaştırdığının altını çizerek, “Anında çok düşük maliyet ve dünya çapında erişim. Bu, açık kaynaklı parasal inovasyonun gücü!” dedi.

Lightning Network hâlâ nispeten genç ve deneysel bir teknoloji olarak kabul ediliyor. Yine de teknoloji, son haftalarda ve aylarda bazı önemli gelişmeler yaşadı.

İlgili Haber:  Grayscale CEO'su, Şirketlerin Bitcoin Satın Alma Konusunda Tesla'yı Takip Edeceğini Söyledi

Böyle bir örnek, Lightning Network teknolojisini bu ayın başlarında sistemine entegre eden küresel eşler arası kripto borsası Paxful’dur.

Lightning Network desteği ekleyen bir diğer proje ise; yazarların kendi abonelik tabanlı haber bültenlerini oluşturmalarına olanak tanıyan popüler çevrimiçi platform Substack olarak öne çıkıyor. Substack, ayrıca geçen ay, kripto para ile ilgili yayınların ödemeleri için Bitcoin ödemesi kabul edeceğini duyurdu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar