Overstock’un sahip olduğu tZERO, Ağustos 2020 itibariyle için yeni hacim eşiklerine ulaştığını duyurdu. Aracılık platformu tZERO ATS, 22 milyon dolarlık dijital varlık ticareti yaptı ve kullanıcı tabanı önceki aya göre %11 büyüdü.

Özel şirketler için finansal inovasyon ve likidite alanında lider olan tZERO, bugün Ağustos 2020’de hacim rekoru kırdıklarını açıkladı.

tZERO, özel sermaye piyasalarına erişimi demokratikleştirmeyi hedefleyen bir teknoloji firmasıdır. tZERO, Overstock.com, blok zinciri odaklı an kuruluşu Medici Ventures’ın bir yan kuruluşudur.

tZERO CEO’su Saum Noursalehi, “Ağustos ayında tZERO ATS’de rekor işlem hacmine ulaşmanın yanı sıra, AspenCoin (ASPD) adlı dijital varlık da platformumuzda işlem görmeye başladı. TZERO Crypto uygulaması da geçen ay binin üzerinde yeni kullanıcı elde etti. FINRA’nın tZERO Market’e onay vermesi ile birleşen bu kazançlar heyecan verici ve müşterilerimize platformlarımızda aracılık hesabı açma fırsatı sunmayı dört gözle bekliyoruz. Genel olarak, son zamanlardaki başarılarımız, yatırımcıların dijital varlıklara olan talebinin de bir göstergesi” dedi.

TZERO’nun Wall Street brokerlarına alternatif olarak büyümesi için kritik eşik, önümüzdeki aylarda daha fazla dijital token eklemesiyle olacak. Yatırımcıların benimsemesi, menkul kıymet seçeneği artarsa daha da artacaktır. TZERI platformlarında başarılı olanlar oldu, ancak kitlesel olarak benimsenebilmesi için, daha fazla şirketin geleneksel öz sermaye sahipliği yerine token tarzı sermaye üretimini tercih etmesi gerekecek.

tZERO’nun, geleneksel brokerlara rekabet anlamında vizyonunu gerçekleştirebilmesi için dijital hizmetine daha fazla kurumsal yatırım çekmesi gerekecek.

Ancak platformun hacmi büyümeye devam ederse, kitlesel olarak benimsenmesi çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilir.

Facebook Yorumları
İlgili Haber:  Menkul Kıymet Tokenlerinin Ticaret Hacmi Eylül Ayında %60 Düştü

Bir Cevap Yazın