13 Ağustos 2022, Cumartesi
23.6 C
İstanbul

Uber, Bitcoin ile Ödeme Kabul Edecek Ancak Bir Şartla!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük araç paylaşım uygulaması olan Uber, Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerinde ödeme kabul etme planlarına bugün açıklık getirdi.

Binance indirim kodu

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, Cuma günü Bloomberg’e verdiği röportajda şirketin gelecekte Bitcoin ile ödeme almayı “kesinlikle” kabul edeceğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sürekli kripto paralarla ilgili konuşuyoruz. Bence şu anda Bitcoin ve diğer bazı kripto paralar bir değer deposu olarak oldukça değerli.

Bitcoin’in takas mekanizması pahalı, çevre için çok iyi olduğu söylenemez. Takas mekanizması daha ucuz hale gelirse, Bitcoin daha çevre dostu hale gelirse, bu alana daha fazla eğildiğimizi göreceksiniz. Bitcoin daha çevre dostu hale gelirse onu kesinlikle ödeme birimi olarak kabul edeceğiz.

Bitcoin, enerji kullanımı ve iddia edilen çevresel etkisi nedeniyle rutin olarak eleştirilere maruz kalıyor. Bitcoin ağı, blok zincirini güvende tutmak ve yeni Bitcoinler yaratmak için, karmaşık matematiksel problemleri çözmeye çalışan büyük bilgi işlem platformlarını içeren madencilik adı verilen bir süreç kullanıyor.

Cambridge verilerine göre, Bictoin’in küresel çapta yıllık elektrik tüketimi Arjantin ile aynı. Yine de Uber CEO’su bu sorunların bir gün üstesinden gelineceğine inanıyor.

Uber gelecekte kripto paraları kabul edecek mi? Kesinlikle, belli bir noktada evet. Ama şu an o noktada değiliz. Ama yapacağız.

Bu açıklama, Uber’in kripto paralarla ilgili ilk çıkışı değil. Geçen yıl bu zamanlar Uber CEO’su şirketin “kripto paralarla ilgilendiklerini” söylemişti.

Uber CEO’sunun yorumları, diğer büyük şirket ve kurumların kripto paralara, özellikle de Bitcoin’e ilgi göstermeye başlamasının peşisıra gelmişti.

Elektrikli otomobil şirketi Tesla, geçen yıl Bitcoin’i bilançosuna eklemiş ve Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamıştı. Ancak daha sonra çevresel kaygılar nedeniyle bundan vazgeçmişti. Şirketin CEO’su Elon Musk gelecekte tekrar başlayabileceğini belirtmişti.

İlgili Haber:  Eski Google Avukatı, Kriptoya Dahil Olan Yüksek Profilli Avukatların Arasına Katıldı

Bu hafta ise dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan KPMG Kanada, yatırım stratejisinin parçası olarak Bitcoin ve Ethereum’u satın aldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar