UBS CEO’su: “Kripto Para, Test Edilmemiş Bir Varlık”

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

İsviçre bankası UBS’nin CEO’su Ralph Hamers, müşterilerin kripto para hakkında meraklı olduğunu kabul etti; ve yakın tarihli bir röportajında varlık sınıfını “test edilmemiş” olarak nitelendirdi.

blank

Haberin Özeti

  • İsviçre bankası UBS’nin CEO’su Ralph Hamers, müşterilerin kripto para hakkında meraklı olduğunu söyledi.
  • Hamers, aynı zamanda, kripto para endüstrisini “test edilmemiş bir varlık kategorisi” olarak tanımladı.

İsviçreli bankacılık devi UBS’nin CEO’su Ralph Hamers, Bloomberg TV’ye verdiği röportajda kripto parayı “test edilmemiş bir varlık kategorisi” olarak nitelendirdi.

blank

Röportajda Hamers, banka müşterilerinin kripto para hakkında meraklı olduğu söyledi. Hamers, “Müşteriler farklı alternatifler ile ilgileniyorlar. Kripto hakkında da bir hayli meraklılar. Ama aynı zamanda yüksek volatiliteden de rahatsızlar. Dürüst olmak gerekirse biz de kripto para ile ilgili dikkatli davranmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.

UBS ve Kripto Para

Yönetimi altında 1.2 trilyon Dolarlık varlığa sahip olan UBS, geçmişte kripto para konusunda geniş ölçüde “şüpheci” bir duruş sergiledi. 2020’de banka tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarına karşı savunmasız olduğunu öne sürerek kripto paranın “güvenli liman varlığı olduğu” fikrini reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Raporda, “Yüksek fiyat dalgalanmaları ve geçmişteki düşüşlerin boyutu göz önüne alındığında, kripto para spekülatif yatırımcılar için çekici olabilir; ancak ne güvenli liman varlıklarına uygun bir alternatiftirler ne de portföy çeşitlendirmesine katkıda bulunurlar.” ifadeleri kullanıldı.

“Portföyler Daha Az Riskli Varlıklar Etrafında İnşa Edilmeli”

Bu ayın başlarında banka, yatırımcıları düzenleyici baskıların ve değişen yatırımcı duyarlılığını, kripto piyasalarını patlatma riski taşıdığı konusunda bir uyarı yayınladı. Banka, yatırımcılara “portföylerini daha az riskli varlıklar etrafında inşa etmelerini” tavsiye etti.

Kriptoya olan sessiz coşkusuna ve Hamers’ın “Hiçbir zaman FOMO’ya [kaybetme korkusuna] sahip olmadım.” iddiasına rağmen, UBS’nin zengin müşterilerine kripto para yatırım hizmeti sunma planlarının henüz “erken aşamalarda” olduğu biliniyor. Konuya hakim kaynaklara göre banka, müşterilerin portföylerinin küçük bir bölümünü, dalgalanmalara karşı korunmak için kripto paraya ayıracak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend