5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

UBS CEO’su: “Kripto Para, Test Edilmemiş Bir Varlık”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İsviçre bankası UBS’nin CEO’su Ralph Hamers, müşterilerin kripto para hakkında meraklı olduğunu kabul etti; ve yakın tarihli bir röportajında varlık sınıfını “test edilmemiş” olarak nitelendirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İsviçre bankası UBS’nin CEO’su Ralph Hamers, müşterilerin kripto para hakkında meraklı olduğunu söyledi.
  • Hamers, aynı zamanda, kripto para endüstrisini “test edilmemiş bir varlık kategorisi” olarak tanımladı.

İsviçreli bankacılık devi UBS’nin CEO’su Ralph Hamers, Bloomberg TV’ye verdiği röportajda kripto parayı “test edilmemiş bir varlık kategorisi” olarak nitelendirdi.

Binance indirim kodu

Röportajda Hamers, banka müşterilerinin kripto para hakkında meraklı olduğu söyledi. Hamers, “Müşteriler farklı alternatifler ile ilgileniyorlar. Kripto hakkında da bir hayli meraklılar. Ama aynı zamanda yüksek volatiliteden de rahatsızlar. Dürüst olmak gerekirse biz de kripto para ile ilgili dikkatli davranmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

UBS ve Kripto Para

Yönetimi altında 1.2 trilyon Dolarlık varlığa sahip olan UBS, geçmişte kripto para konusunda geniş ölçüde “şüpheci” bir duruş sergiledi. 2020’de banka tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarına karşı savunmasız olduğunu öne sürerek kripto paranın “güvenli liman varlığı olduğu” fikrini reddetti.

Raporda, “Yüksek fiyat dalgalanmaları ve geçmişteki düşüşlerin boyutu göz önüne alındığında, kripto para spekülatif yatırımcılar için çekici olabilir; ancak ne güvenli liman varlıklarına uygun bir alternatiftirler ne de portföy çeşitlendirmesine katkıda bulunurlar.” ifadeleri kullanıldı.

“Portföyler Daha Az Riskli Varlıklar Etrafında İnşa Edilmeli”

Bu ayın başlarında banka, yatırımcıları düzenleyici baskıların ve değişen yatırımcı duyarlılığını, kripto piyasalarını patlatma riski taşıdığı konusunda bir uyarı yayınladı. Banka, yatırımcılara “portföylerini daha az riskli varlıklar etrafında inşa etmelerini” tavsiye etti.

Kriptoya olan sessiz coşkusuna ve Hamers’ın “Hiçbir zaman FOMO’ya [kaybetme korkusuna] sahip olmadım.” iddiasına rağmen, UBS’nin zengin müşterilerine kripto para yatırım hizmeti sunma planlarının henüz “erken aşamalarda” olduğu biliniyor. Konuya hakim kaynaklara göre banka, müşterilerin portföylerinin küçük bir bölümünü, dalgalanmalara karşı korunmak için kripto paraya ayıracak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar