1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Ukrayna Bitcoin, Ethereum ve Tether’den Sonra Polkadot ile de Bağış Almaya Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Ukrayna hükümeti, halihazırda Bitcoin, Ethereum ve USDT olarak aldığı bağışlara ek olarak bundan böyle Polkadot bağışlarını da kabul edeceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Hükümetin resmi Twitter hesabından bugün erken saatlerde atılan tweette; “Ukrayna halkı olarak özgürlüğümüzü korurken küresel kripto topluluğunun desteği ve bağışları için minnettarız. Bundan böyle Polkadot bağışlarını da kabul ediyoruz” denildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yakında daha fazla kripto para biriminin de bağış olarak kabul edileceği belirtildi.

26 Şubat’ta Ukrayna hükümeti BTC, ETH ve USDT adreslerini paylaşmış ve bağış talebinde bulunmuştu. Bunun üzerine Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, Ukrayna hükümeti Polkadot’u kabul etmeye başlarsa 5 milyon dolar bağışlayacağını söyleyerek yanıt vermişti. Gavin Wood, Ukrayna hükümetinin resmi Twitter hesabına yazdığı cevapta, “DOT adresi paylaşırsanız kişisel olarak 5 milyon dolar bağışlayacağım” demişti.

Wood’un bu hareketi bazılarınca Polkadot’un reklamı olarak algılandı ve eleştirildi.

Ukrayna’ya yapılan kripto bağışları

Rusya 24 Şubat 2022’de Ukrayna’yı işgal ettiğinden beri, Ukrayna hükümetine ve ülkenin savunmasını destekleyen STK’lara milyonlarca dolar değerinde kripto para bağışlandı.

Blockchain analiz platformu Elliptic’ten alınan rakamlara göre, Ukrayna’nın topladığı kripto bağış miktarı dün 20 milyon doları geçti.

Elliptic yayınladığı blog yazısında, “Ukrayna hükümeti ve orduya bağış toplayan STK’lar, başlangıcından bu yana toplamda 20 milyon dolar topladı” dedi.

İlgili Haber:  Rusya, 2021 Sonuna Kadar Dijital Ruble Testlerine Başlayacak

Şimdiye kadar, bu bağışlar çoğunlukla hükümetin BTC ve ETH adreslerine gönderilen ve sırasıyla 8 milyon dolarlık Bitcoin ve 7 milyon dolarlık Ethereum’dan oluşuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar