1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Ukrayna, Rus İşgalinin Ortasında Dogecoin ile Bağış Kabul Etmeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle birlikte Ukrayna hükümeti BTC, ETH ve Tether üzerinden bağış toplamaya başlamıştı. Daha sonra bağış kabul edilen kripto paraları genişleterek Polkadot ile de kampanyaya devam edildi. Şimdi son olarak bu halkaya Dogecoin de eklendi.

Binance indirim kodu

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov bugün attığı tweette; “Dogecoin değer olarak Ruble’yi geçti. Bu şaka coinde bağış toplamaya başlıyoruz. Bundan böyle bir şaka coin bile bizim ordumuzu destekleyecek ve Rus işgalcilerden koruyacak. Haydi Doge sahipleri, Elon Musk, Billy Markus yapalım bunu! Resmi Doge cüzdanımız DS76K9uJJzQjCFvAbpPGtFerp1qkJoeLwL” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ukrayna ve kripto

Fedorov’un talepleri, Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmayı etkileyen kripto dinamiğinin sadece bir parçasını oluşturuyor.

Rusya geçen hafta Ukrayna’yı işgal ettikten sonra, uluslararası toplum Rusya devletine, Rus ekonomisine ve hükümetine karşı uygulanan yaygın ve kapsamlı ekonomik yaptırımlarla karşılık verdi.

Rus bankalarının SWIFT ödeme sisteminden çıkarılmasını içeren bu uluslararası tepkiye karşılık olarak, Rusya’nın yaptırımlardan kaçınmak için kripto paraları kullanabileceği endişesi var.

Blockchain analiz firması Chainalysis’in Uluslararası Politika Başkanı Caroline Malcolm geçen hafta verdiği demeçte, “Her ne kadar Rusya, Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak uygulanan yaptırımlardan kaçınmak için kripto paralardan yararlanabilse de, bu kripto paraların izini sürmek çok zor değil” dedi.

Bu arada, Rusya’nın işgali başladığından beri Ukrayna’ya kripto para bağışları yağıyor.

İlgili Haber:  Batmadan Önce Yapılan Son Vurgunlar Küresel Darknet Pazarlarını Bozuyor

26 Şubat 2022’de Ukrayna hükümetinin resmi Twitter hesabı, Bitcoin ve Ethereum cüzdan adreslerini paylaştı “kripto para bağışlarını kabul ettiğini” duyurdu.

Bugüne kadar, bu adreslere 20 milyon doların üzerinde kripto para gönderildi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov daha önce de kripto borsalarına Rus kullanıcıları engelleme çağrısında bulunmuştu. Ancak Binance ve Kraken gibi borsalar bu çağrıya uymayacaklarını açıklamışlardı. Hillary Clinton bazı kripto borsaların Rus kullanıcıları engellememesi kararını “hayal kırıklığı” olarak nitelemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar