15 Ağustos 2022, Pazartesi
22.6 C
İstanbul

Olası Rusya-Ukrayna Savaşı, Bitcoin’i 37.000 Doların Altına Düşürdü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Piyasalar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Pazartesi günü Doğu Ukrayna’daki iki ayrılıkçı bölge olan Luhansk Halk Cumhuriyeti ve Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıma ve bu bölgelere asker gönderme kararı ile düşüşe geçti.

Binance indirim kodu

Hisse senedi endeksleriyle birlikte hareket eden bitcoin, bir gecede iki haftanın en düşük seviyesine geriledi ve 36.350 dolara dokundu. Sonrasında hafifçe toparlandı ve bu haberin girildiği esnada 37.710 dolardan işlem görüyor. Bloomberg’e göre, Bitcoin’in altına göre fiyatı özellikle 2021’in ortasından bu yana en düşük seviyeye düştü. Bu durum Bitcoin’in hala tercih edilen bir değer deposu olarak altına meydan okumaktan uzak olduğunu gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasadaki yatırımcı duyarlılığının güvenilir bir göstergesi olarak algılanan bir metrik olan Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, belirsizliğin körüklediği “aşırı korku” bölgesinde kalmaya devam ediyor.

blank

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ise son 24 saatte %3.12 düştü.

DeFi ve metaverse tokenleri de dahil olmak üzere çoğu kripto para birimi hala kırmızı bölgede sıkı bir şekilde işlem görüyor.

blank

Günün en dikkate değer düşüşleri arasında, MANA ve SUSHI yer alıyor. Her ikisi de yaklaşık %8 oranında düştü.

Pazartesi günü, Rusya iki ayrılıkçı Doğu Ukrayna bölgesinin bağımsızlığını tanıdığını açıklayarak, tam kapsamlı askeri harekat korkusunu artırdı.

Rusya’nın birliklerini bir gecede Donetsk Halk Cumhuriyeti (DNR) ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’ne (LNR) taşımaya başladığını da gösteren son gelişmeler, küresel ölçekte hisse senetlerinin değer kaybetmesine neden oldu.

Pazartesi günü kapanış zilinin ardından, S&P 500 %1.5, Nasdaq ise %2.2 düşüş yaşadı, Rus rublesi Salı sabahı ABD doları karşısında kısa bir süreliğine 18 ayın en düşük seviyesine dokundu.

İlgili Haber:  Deutsche Bank: Bitcoin Fiyatı İstikrarsız Olmayı Sürdürecek

Moskova Borsası (MOEX) hisse senedi endeksi, Ukrayna’nın geniş çaplı bir askeri işgaline ilişkin korkular arasında %10.5 değer kaybetti.

The Telegraph’a göre bu, Rus hisse senetlerinde 2008’den bu yana görülen en büyük düşüş.

Dünyada en yüksek kripto benimseme düzeyine sahip ülkeler arasında sayılan Ukrayna, geçtiğimiz hafta kripto paraları yasallaştıran yeni bir kanun çıkarmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar