7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Ukraynalı Bir Çetenin, PlayStation 4 Kullanarak Kripto Para Madenciliği Yaptığı Tespit Edildi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ukrayna polisi, binlerce PlayStation 4 oyun konsolu kullanarak kripto para madenciliği yapan bir çeteyi çökertti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), 3.800 PlayStation 4 Slim oyun konsolu ile dolu bir depo keşfetti.
  • Konsollar, grafik kartları ve CPU’lar ile birlikte kripto para madenciliği yapmak için kullanılıyordu.

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), 8 Temmuz’da Vinnytsia şehrinde büyük bir enerji çetesini araştırırken, 3.800 PlayStation 4 Slim oyun konsolu ile dolu bir depo keşfetti.

Binance indirim kodu

Çete, 255.000 Dolar Değerinde Elektrik Tüketti

İlk raporlara göre konsollar, grafik kartları ve CPU’lar ile birlikte kripto para madenciliği yapmak için kullanılıyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SBU, deponun yakınındaki bir elektrik santralinden 255.000 Dolar değerinde elektrik çaldığını ve bunun, Vinnitsa’nın bazı bölgelerinde kesintilere neden olduğunu tahmin ediyor. Hırsızlar, ağır bir para cezası ödemek zorunda kalabilir veya üç yıla kadar hapis cezası alabilir.

PlayStation 4 ve Kripto Para Madenciliği

Konuya yakın kaynaklar Ukraynalı haber sitesi Delo.ua’ya, birçok PS4 konsolunun, Electronic Arts’ın 1993’ten beri yayınladığı popüler futbol oyunu FIFA 2021’de sürekli puan kazanmak üzere dizayn edildiğini söyledi.

Söz konusu kişiler, değerli oyuncu kartları kazanmak için PS4’lerini sürekli bir şekilde futbol oyunları oynamak üzere programladılar. Bu sayede elde edilen ve oldukça nadir olan FIFA Ultimate Team kartları, resmi olmayan pazarlarda binlerce dolara satılabiliyor.

Mart ayında, bir Electronic Arts çalışanı, söz konusu kartları 1.110 Dolar gibi fiyatlarda satarken yakalandı.

Kripto madenciliği çetesinin, muhtemelen alacakları cezayı karşılayacak kadar para kazanıp kazanmadıkları ise belirsiz. Ancak hiç kuşkusuz bu çete, madencilik alanındaki yaratıcılık konusunda önemli bir puan kazandı.

Geçtiğimiz günlerde Playstation 5’in de Ethereum madenciliği için kullanılabiliyor olacağına dair iddialar vardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar