27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, 2021 Tokyo Yaz Oyunları Kapsamında Bir NFT Koleksiyonu Başlatacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, yaklaşan oyunlar için resmi NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Uluslararası Olimpiyat Komitesi, 2021 Tokyo Yaz Oyunları kapsamında bir NFT koleksiyonu yayınlayacak.
  • Komite, söz konusu koleksiyonun geliştirilmesi için video oyun şirketi nWay ile ortaklık kurdu.

Yaz ve Kış Olimpiyat Oyunlarını organize eden Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve video oyunu geliştiricisi nWay, yaptıkları ortaklık kapsamında Olimpiyat rozetlerini temsil eden bir NFT koleksiyonu oluşturacaklarını açıkladı.

Binance indirim kodu

Olimpiyatlar ve NFT Piyasası

IOC televizyon ve pazarlama hizmetleri genel müdürü Timo Lumme konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Olimpiyat rozetleri, sporcuları, yargıçları ve yetkilileri tanımlamanın bir yolu olarak başladı; ancak son 125 yılda bir Olimpiyat Oyunları geleneği haline geldi. Bugün yapılan duyuru da bu geleneğin doğal bir evrimidir.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Organizasyon komitesi, Covid-19 pandemisi nedeniyle bu sefer bazı kısıtlamalar uygulayacak ve yabancı spor hayranlarının 2021 Tokyo Yaz Oyunlarına katılmasını yasaklayacak. Bu koşullar altında Olimpiyat rozetlerinin fiziksel olarak dağıtımı söz konusu olamayacak. Bu nedenle de NFT koleksiyon satışları ile rozetlerin mülkiyeti kriptografik olarak temsil edilecek.

NFT koleksiyonu, 1896 Atina Oyunlarından 2014’teki Sochi Kış Olimpiyatlarına kadar düzinelerce etkinliği kapsayan bir Olimpik mirası temsil edecek.

Gelecek Olimpiyat Oyunlarında da Farklı NFT Projeleri Geliştirilecek

Spor tutkunları, 17 Haziran’dan itibaren yeni NFT rozetlerini çeşitli şekillerde elde edebilecekler. NFT’ler, ilk olarak, nWay’in web sitesinde, 9 – 499 Dolar arasındaki değişen fiyatlarla satılacak.

Ardından, bu yıl içinde NFT sahiplerinin dijital rozetlerinin ticaretini yapmasına olanak tanıyan bir P2P platformu başlatılacak. Söz konusu platformun, NFT devi NBA Top Shot’un da kullandığı Flow blok zinciri üzerine inşa edildiği belirtildi.

İlgili Haber:  Mick Jagger ve Dave Grohl, Gelirini Müzisyenlere Bağışlamak Üzere NFT Satışı Gerçekleştirdi

Son olarak kullanıcıların nWay üzerinden oyun oynayarak ücretsiz NFT kazanabilecekleri bir proje de geliştiriliyor. Ancak bu projenin lansmanının Pekin’deki 2022 Kış Olimpiyatlarında yapılması planlanıyor. 2024 Paris Olimpiyatları için ise farklı bir oyun projesi geliştirileceği belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar