Uluslararası Olimpiyat Komitesi, 2021 Tokyo Yaz Oyunları Kapsamında Bir NFT Koleksiyonu Başlatacak

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, yaklaşan oyunlar için resmi NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı.

blank

Haberin Özeti

  • Uluslararası Olimpiyat Komitesi, 2021 Tokyo Yaz Oyunları kapsamında bir NFT koleksiyonu yayınlayacak.
  • Komite, söz konusu koleksiyonun geliştirilmesi için video oyun şirketi nWay ile ortaklık kurdu.

Yaz ve Kış Olimpiyat Oyunlarını organize eden Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve video oyunu geliştiricisi nWay, yaptıkları ortaklık kapsamında Olimpiyat rozetlerini temsil eden bir NFT koleksiyonu oluşturacaklarını açıkladı.

blank

Olimpiyatlar ve NFT Piyasası

IOC televizyon ve pazarlama hizmetleri genel müdürü Timo Lumme konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Olimpiyat rozetleri, sporcuları, yargıçları ve yetkilileri tanımlamanın bir yolu olarak başladı; ancak son 125 yılda bir Olimpiyat Oyunları geleneği haline geldi. Bugün yapılan duyuru da bu geleneğin doğal bir evrimidir.” ifadelerini kullandı.

Organizasyon komitesi, Covid-19 pandemisi nedeniyle bu sefer bazı kısıtlamalar uygulayacak ve yabancı spor hayranlarının 2021 Tokyo Yaz Oyunlarına katılmasını yasaklayacak. Bu koşullar altında Olimpiyat rozetlerinin fiziksel olarak dağıtımı söz konusu olamayacak. Bu nedenle de NFT koleksiyon satışları ile rozetlerin mülkiyeti kriptografik olarak temsil edilecek.

NFT koleksiyonu, 1896 Atina Oyunlarından 2014’teki Sochi Kış Olimpiyatlarına kadar düzinelerce etkinliği kapsayan bir Olimpik mirası temsil edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Gelecek Olimpiyat Oyunlarında da Farklı NFT Projeleri Geliştirilecek

Spor tutkunları, 17 Haziran’dan itibaren yeni NFT rozetlerini çeşitli şekillerde elde edebilecekler. NFT’ler, ilk olarak, nWay’in web sitesinde, 9 – 499 Dolar arasındaki değişen fiyatlarla satılacak.

Ardından, bu yıl içinde NFT sahiplerinin dijital rozetlerinin ticaretini yapmasına olanak tanıyan bir P2P platformu başlatılacak. Söz konusu platformun, NFT devi NBA Top Shot’un da kullandığı Flow blok zinciri üzerine inşa edildiği belirtildi.

Son olarak kullanıcıların nWay üzerinden oyun oynayarak ücretsiz NFT kazanabilecekleri bir proje de geliştiriliyor. Ancak bu projenin lansmanının Pekin’deki 2022 Kış Olimpiyatlarında yapılması planlanıyor. 2024 Paris Olimpiyatları için ise farklı bir oyun projesi geliştirileceği belirtiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend