7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Umbrella Network, Binance Akıllı Zincir ve Ethereum Ağlarını Birbirine Bağlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Akıllı sözleşmeler, özellikle DeFi alanı için veri yoğun bir sektör haline geliyor. Oracle hizmetleri ise bu açığı kapatmaya yardımcı oluyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Merkezi olmayan oracle hizmeti Umbrella Network, Cuma günü Ethereum’da başlatıldı.
  • Hizmet, lider akıllı sözleşme platformu Ethereum ile Binance Akıllı Zincir (BSC) arasında bir bağlantı kurmayı amaçlıyor.

Merkezi olmayan oracle hizmeti Umbrella Network, Cuma günü Ethereum’da resmen başlatıldı. Hizmet, baskın akıllı sözleşme platformu Ethereum ile Binance Akıllı Zincir (BSC) arasında bir bağlantı ve entegrasyon kurmak için geliştirildi.

Binance indirim kodu

Umbrella Network Nedir?

Ethereum ve BSC’yi birbirine bağlayan zincirler arası köprü, iki ağ arasında tokenleri ve diğer kripto varlıkları aktarma ihtiyacının altını çizerek Umbrella Network bünyesinde tasarlandı. Zincirler arası köprü, aynı zamanda kullanıcıların her iki blok zincirinde de kripto tokenlerini stake etmelerini ve toplamalarını sağlar. Umbrella, herhangi bir zaman çizelgesi verilmemesine rağmen, Polygon, Solana, Cardano ve Avalanche ile de gelecekte çapraz zincir entegrasyonu sağlamayı planladığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Blockchain endüstrisi birkaç oracle hizmeti geliştirmiş olsa da; Umbrella, protokolünün önde gelen rakiplerle karşılaştırıldığında çok daha hızlı ve uygun fiyatlı işlemler sağladığını iddia ediyor. Protokol, başlangıçta, Ethereum üzerinde 1.200’den fazla veri çiftine sahip olacak ve kullanıcıların spot kripto para ticareti, kripto türevleri ve geleneksel finansal piyasalardan gelen verileri entegre etmesine olanak tanıyacak.

Oracle Nedir?

Oracle’lar, harici kaynaklardan güvenilir veri desteği sağladıkları ve böylece operasyonlarının kapsamını genişlettikleri için akıllı sözleşmelerin önemli bir bileşeni olarak kabul edilir. Akıllı sözleşme teknolojisi daha yaygın hale geldikçe, güvenilir veri akışlarına duyulan ihtiyaç da gün geçtikçe artıyor gibi görünüyor.

Merkezi olmayan finansa (DeFi) bağlı protokoller, veri oracle’larını entegre etmeye hevesli görünüyor. Özellikle baskın oracle sağlayıcısı Chainlink’in Ağustos ayında Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum ile başarılı bir şekilde entegre edilmesinden bu yana sektördeki benzer adımlar hız kazanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar