20 Mayıs 2022, Cuma
12.3 C
İstanbul

UNI %30 Düşerken Uniswap’ta Kilitli Bulunan Kripto Para Miktarı 2 Milyar Dolar Seviyesinde

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

UNI tokeninin fiyatı düşerken ve işlem hacimlerinde önemli ölçüde kayıp meydana gelirken, Uniswap’teki kilitlenmiş olan kripto miktarında ise büyüme göze çarpıyor.

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan borsa Uniswap’in yönetim tokeni olan UNI, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7.37 dolardan mevcut fiyatı 5.13 dolara düştü. Söz konusu düşüş bir başka deyişle %30 gerileme anlamına geliyor. Tokenin alım satım hacmi de dün itibariyle ortalama 6 milyar dolar seviyesinden bugün için 2.2 milyar dolara kadar düştü. Ancak yönetim tokeninin fiyatında önemli ölçüde düşüş yaşanırken, Uniswap’teki işlemler ise her zamankinden daha iyi görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

UNI Büyük Borsalar Tarafından Listelenmişti

Çarşamba günü piyasaya sürülen token, merkezi olmayan bir finans protokolü tarafından basılan en son yüksek profilli yönetim tokenidir (diğerleri Compound‘un COMP ve yearn.finance’ın YFI’sidir). Uniswap, otomatik bir piyasa yapıcı olarak da tanımlanabilir. Yani asıl işlevi token takasını kolaylaştırmaktır. Örneğin bir kullanıcı UNI’yi ETH ile değiştirmek istediğinde, diğer kullanıcılar tarafından sağlanmış olan eşleştirme rezervlerinden yararlanabilir.

UNI, piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra, Perşembe günü 1 dolar olan değerinden Cumartesi günü 7.37 dolar değerine yükseldi. Bu süreçte Coinbase, Binance ve Bitfinex’in de aralarında yer aldığı büyük borsalar tokeni listeledi. Ancak UNI’nin söz konusu hızlı yükselişi uzun sürmedi. Yine de yoğun ticari işlemler dört gün boyunca devam etti. Şüphesiz şimdiden tokenin gelecek kaderi hakkında kesin sonuca varılamaz.

SushiSwap Zarar Etti

Çarşamba günü piyasaya sürülmüş olan token, kendi yönetim tokeni SUSHI’yi bir süre önce çıkarmış olan Uniswap klonu SushiSwap için bir karşılık olarak yorumlanmıştı. Bu anlamda iki platform arasındaki rekabetin uzun bir süre daha devam edeceği öngörülüyor.

İlgili Haber:  Bir Bot, Elon Musk Bitcoin ile İlgili Tweet Attığı Zaman BTC Satın Alıyor

Uniswap tarafından ortaya konan plan ise şimdiye dek işe yaradı. DeFi Pulse’a göre, 17 Eylül’de yani lansman gününden hemen sonra, kullanıcılar Uniswap’in akıllı sözleşmesine 748 milyon dolar değerinde kripto para birimi kilitlediler. Şu an itibariyle ise UNI yönetim tokeninde düşüş yaşansa bile Uniswap’da 1.93 milyar dolar değerinde akıllı sözleşme bulunuyor. Bu süreç içerisinde SushiSwap’te kilitlenmiş olan kripto miktarında ise önemli ölçüde düşüş meydana geldi. 12 Eylül’de 1.42 milyar dolar olan zirve değer bugün itibariyle 516 milyon dolara kadar gerilemiş görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar