25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

UNICEF, Ethereum Üzerinde NFT Satışı Yapmaya Başladı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ethereum tabanlı NFT satışı UNICEF’in “Giga Girişimi”nde fon olarak kullanılacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • UNICEF, daha fazla okulun internete erişimini sağlamak amacıyla Ethereum tabanlı bir NFT koleksiyonu yayınladı.
  • NFT satışı, BM ajansının blok zinciri teknolojisini desteklemek için yaptığı en son girişim olarak dikkat çekiyor.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklar Acil Durum Fonu (UNICEF) bugün BM kuruluşunun 75. yıldönümünü anmak için Ethereum’da bir NFT koleksiyonu yayınladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

UNICEF’ten Ethereum Tabanlı NFT Satışı

UNICEF, dijital sanatçı ve veri bilimcisi Nadieh Bremer’in “Patchwork Kingdoms” adlı bir sergisinden oluşan NFT satışından elde ettiği geliri, dünya genelinde daha çok çocuğun internete erişimini sağlamak için başlatılan “Giga Girişimi” kapsamında kullanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

2019 yılında başlatılan Giga Girişimi, UNICEF ve BM Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından çocukların web tabanlı bilgi ve fırsatlardan yararlanabilmeleri için her okulu internete bağlamaya yönelik küresel bir projedir.

NFT pazar yeri Snowcrash Labs, Ethereum Foundation, Metagood ve diğer önde gelen firmalar ile ortaklaşa oluşturulan Patchwork Kingdom koleksiyonu 1.000 NFT’yi içeriyor. UNICEF, Giga’nın önemini ifade etmek için her bir NFT’nin, 21 ülkedeki 282.000’den fazla okuldan topladığı veriler kullanılarak çizildiğini belirtiyor.

UNICEF ve Kripto Para Endüstrisi

Öte yandan bu, UNICEF ve kripto para endüstrisinin ilk buluşması değil. Nisan 2021’de önde gelen kripto para borsalarından Huobi Global’e bağlı kâr amacı gütmeyen kuruluş Huobi Charity Limited, UNICEF’e Bitcoin ve fiat para birimlerinde toplam 1 milyon Dolar değerinde bağış yaptı.

Ayrıca UNICEF İnovasyon Fonu olarak bilinen UNICEF’in yatırım ayağı da blockchain teknolojisine uzun süredir yatırım yapıyor ve dünya çapında çocukları etkileme potansiyeli olan erken aşama ve açık kaynaklı Web3 projelerine fon sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend