8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

UNICEF, Ethereum Üzerinde NFT Satışı Yapmaya Başladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum tabanlı NFT satışı UNICEF’in “Giga Girişimi”nde fon olarak kullanılacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • UNICEF, daha fazla okulun internete erişimini sağlamak amacıyla Ethereum tabanlı bir NFT koleksiyonu yayınladı.
  • NFT satışı, BM ajansının blok zinciri teknolojisini desteklemek için yaptığı en son girişim olarak dikkat çekiyor.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklar Acil Durum Fonu (UNICEF) bugün BM kuruluşunun 75. yıldönümünü anmak için Ethereum’da bir NFT koleksiyonu yayınladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

UNICEF’ten Ethereum Tabanlı NFT Satışı

UNICEF, dijital sanatçı ve veri bilimcisi Nadieh Bremer’in “Patchwork Kingdoms” adlı bir sergisinden oluşan NFT satışından elde ettiği geliri, dünya genelinde daha çok çocuğun internete erişimini sağlamak için başlatılan “Giga Girişimi” kapsamında kullanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2019 yılında başlatılan Giga Girişimi, UNICEF ve BM Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından çocukların web tabanlı bilgi ve fırsatlardan yararlanabilmeleri için her okulu internete bağlamaya yönelik küresel bir projedir.

NFT pazar yeri Snowcrash Labs, Ethereum Foundation, Metagood ve diğer önde gelen firmalar ile ortaklaşa oluşturulan Patchwork Kingdom koleksiyonu 1.000 NFT’yi içeriyor. UNICEF, Giga’nın önemini ifade etmek için her bir NFT’nin, 21 ülkedeki 282.000’den fazla okuldan topladığı veriler kullanılarak çizildiğini belirtiyor.

UNICEF ve Kripto Para Endüstrisi

Öte yandan bu, UNICEF ve kripto para endüstrisinin ilk buluşması değil. Nisan 2021’de önde gelen kripto para borsalarından Huobi Global’e bağlı kâr amacı gütmeyen kuruluş Huobi Charity Limited, UNICEF’e Bitcoin ve fiat para birimlerinde toplam 1 milyon Dolar değerinde bağış yaptı.

Ayrıca UNICEF İnovasyon Fonu olarak bilinen UNICEF’in yatırım ayağı da blockchain teknolojisine uzun süredir yatırım yapıyor ve dünya çapında çocukları etkileme potansiyeli olan erken aşama ve açık kaynaklı Web3 projelerine fon sağlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.
En Çok Okunanlar