8 Ağustos 2022, Pazartesi
25.6 C
İstanbul

Uniswap, Chainlink ve Curve Gibi DeFi Tokenleri Değer Kaybetmeye Devam Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto piyasası düşüş eğilimini sürdürürken, büyük DeFi tokenleri son 24 saat içinde daha ağır düşüşler yaşadı.

Binance indirim kodu

Bugün yayınladığımız haberde Bitcoin’in ve genel itibariyle kripto para piyasasının dönüm noktasında olduğunu yazmıştık.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü, birkaç büyük tokenin önemli kayıplar yaşamasıyla son 24 saat içinde büyük bir darbe aldı.

CoinGecko’ya göre, merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap’ın yönetim tokeni UNI, %11.8 düşüşle gün içinde 15.29$’a kadar geriledi. Bu haberin girildiği esnada UNI 15.72 dolardan işlem görüyordu.

Uniswap, son iki hafta içinde %16 değer kaybetti ve şu anda geçen yıl Mayıs ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.9 dolardan %65.9 düşmüş durumda.

Bu arada DeFi’nin popüler Oracle projesi Chainlink’in tokeni LINK, gün içinde %7.1 ve geçen hafta neredeyse %20 oranında değer kaybederek son iki haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov bu ayın başlarında, Chainlink’in 2022’de LINK tokeni sahipleri için bir stake seçeneği eklemeyi planladığını açıklamıştı.

Bu açıklamayla birlikte LINK fiyatı 28 doların üzerine çıkmış olsa da o ateş bir süre sonra söndü ve bu haberin girildiği saatte LINK fiyatı 22.13 dolardan işlem görüyordu.

Stabilcoin’lere ve benzer değerli varlıklara odaklanan merkezi olmayan bir ticaret platformu olan Curve Finance’in tokeni CRV, Salı gününden bu yana benzer şekilde %7 düştü ve yazının yazıldığı sırada 4.4 dolardan işlem görüyordu.

CRV, yılın başında 6.5 doların üzerine çıkmıştı; Ancak tokenin fiyatı o zamandan beri önemli ölçüde düştü ve son iki haftada neredeyse %30 değer kaybetti.

Loopring ne durumda

Uniswap, Chainlink ve Curve gibi büyük DeFi tokenleri düşerken, Layer-2 kripto borsası Loopring’in tokeni LRC, gün içinde %3.7 artarak günlük en yüksek seviyesi 1.24 dolara çıkarak piyasadaki düşüş trendine meydan okuyor gibi görünüyor.

İlgili Haber:  Uniswap Yönetim Protokolüne Katılmayı Kolaylaştıran Teklif Başarısız Oldu

Ama şunu da unutmamak gerekir, LRC son yedi gün içinde %20.2 ve son iki hafta içinde %42.5 kadar düştüğü için uzun vadeli LRC sahipleri için bugün yaşanan artış ufak bir teselli olmuş olacak.

DeFi piyasasının geneline bakacak olursak, DeFi protokollerinde kilitli toplam değerin (TVL) yıl başından bu yana yaklaşık 25 milyar dolar düştüğünü ve şu anda 226.92 milyar dolar olduğunu görüyoruz. Yani düşüş trendi son hızla devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar