26 Mayıs 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Uniswap İşlem Hacmi 100 Milyar Dolara Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan borsa, Mayıs 2020’de faaliyete geçmesinden bu yana uzun bir yol kat etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Merkezi olmayan borsa Uniswap, ECR20 tokenlerinin takasına olanak tanıyor.
  • Borsa bugün, hacmi 100 milyar Doların üzerine çıkan ilk DEX (merkezi olmayan borsa) oldu.
  • Borsanın popülaritesi geçen yılki lansmanından bu yana patlama yaşadı.

Merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap bugün, kümülatif hacimde 100 milyar Doların üzerinde işlem yapan ilk merkezi olmayan ticaret platformu oldu. Geçtiğimiz Mayıs ayında başlatılan borsa, her ay ortalama 11.1 milyar Dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Uniswap Ne İşe Yarıyor?

Uniswap, kullanıcıların ECR20 tokenlerini takas etmelerini sağlıyor. ERC20 tokenleri Ethereum blockchaini üzerinde çalışıyor. Bu tokenler kripto dünyasında popüler çünkü merkezi olmayan finans projeleri, çoğunlukla Ethereum üzerine inşa ediliyor ve yatırımcılardan çok fazla ilgi görüyor.

DEX’in yaratıcısı Hayden Adams, haberi Twitter’da paylaşarak bunu “DeFi için heyecan verici bir dönüm noktası” olarak tanımladı.

Uniswap, 2020’deki DeFi patlaması sırasında popülerlik kazandı. O zamandan bu yana, yerel token olan UNI, piyasa değeri bazında ilk 20 kripto para arasına girdi. UNI bir yönetim tokenidir; yani ona sahip olanlar, protokole dair oy hakkı kazanır.

UNI’nin piyasa değeri şu anda 6.3 milyar Dolar.

İnsanlar Uniswap borsasını oldukça yoğun bir biçimde kullanıyor. Borsa akıllı sözleşmelerine 3.9 milyar Dolar kilitlenmiş durumda.

Uniswap’e Duyulan İlgi Artıyor

Ethereum üzerinde giderek daha fazla proje inşa ediliyor. Bu nedenle de daha fazla ERC20 tokeni (Ethereum blockchain üzerinde çalışan tokenler) ortaya çıkıyor.

Aslında, birçoğu şu anda piyasa değerine göre ilk 30 kripto para arasında yer alıyor. Yani daha fazla insanın para kazanmak için onlara ulaşması muhtemel.

İlgili Haber:  Brezilya'da Yağmur Ormanlarının Yok Olmasına Karşı Blockchain Çözümü

Bu tokenleri değiştirmek ise Uniswap ile hayli kolay. Borsa, kullanımı kolay bir arayüze sahip. Coinbase’de olduğu gibi geçmiş kontrolleri veya müşteri (KYC) protokolleri yok.

Bunların hepsi DEX’in büyüyen ticaret hacmine katkıda bulunuyor.

Uniswap’a bir bakın.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar