3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Uniswap, Kullanıcı Gelirlerinde Ethereum’u Geçti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto pazarında bugün bir ilk gerçekleşti ve en popüler DEX olan Uniswap ilk defa kullanıcı gelirlerinde Ethereum’u geçmeyi başardı!

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük merkezi olmayan kripto borsası Uniswap, Ethereum üzerinde başladığı yolculukta Ethereum’u geride bıraktı ve şu an Ethereum’dan daha fazla kullanıcı ücreti alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Crytpofees verilerine göre, son yedi gün içinde, Uniswap’ın ortalama toplam kullanıcı ücretleri, Ethereum’un 3.9 milyon dolarını aşarak yaklaşık 4.1 milyon dolara yükseldi.

Bilmeyenler için belirtelim, Ethereum, blok zincirinde işlem yapmak için gaz ücretleri ödeyen Uniswap da dahil olmak üzere binlerce projeye ev sahipliği yapan en büyük para üreticisi olmuştur.

Uniswap’ın büyümesini bir perspektife koymak için, 1 Ocak 2022’de Ethereum, Uniswap’tan yaklaşık 10 kat daha fazla ücret alıyordu. Şimdi ise Uniswap tarafından geçilmiş durumda.

Son birkaç hafta içinde piyasadaki artan oynaklıkla birlikte, Uniswap’taki işlem hacmi ve dolayısıyla ücretler büyük ölçüde arttı.

Uniswap’ın Ethereum’u geçmesi tam da kripto kışının ortasında gerçekleşti.

Uniswap kurucusu Hayden Adams Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Uniswap’ın 7 günlük ortalama işlem ücretlerinde resmen Ethereum’u geçtiğini belirtti.

Uniswap geçen ay yaptığı açıklamada, yatırımcılara daha iyi fiyat seçenekleri sunmaları için likidite sağlayıcılarına verdiği teşvikler nedeniyle Coinbase ve Binance’den daha fazla likidite sağlayabileceğini iddia etmişti.

Uniswap Labs tarafından yapılan araştırmada, merkezi borsalardaki en popüler Ether alım satım çiftleriyle karşılaştırıldığında, Uniswap’ın yaklaşık bir yıl önce piyasaya sürülen en son sürümünün, yatırımcıların daha kolay tercih ettikleri bir fiyat aralığında büyük boyutlu alım satım yapmalarına olanak tanıdığı belirtilmişti.

İlgili Haber:  DeFi Protokolü Uniswap, UNI Yönetim Tokenini Tanıttı

Araştırmada, Uniswap v3 ve merkezi borsalardaki likiditeyi karşılaştırmak için piyasa derinliği adı verilen bir ölçüm kullanıldı. Borsalarda likiditeyi ölçmek için kullanılan yaygın bir yöntem olan piyasa derinliği, belirli bir fiyat seviyesinde bir varlığın ne kadarının başka bir varlıkla alınıp satılabileceğini gösterir. Araştırmaya göre, 5 milyon dolarlık ETH/USD ticareti gerçekleştiren biri Uniswap v3’te Coinbase’e kıyasla yaklaşık 24.000 dolar tasarruf edebilir.

Geçtiğimiz Nisan ayında yaptığımız bir başka haberde ise, Uniswap’ın Web 3.0’ın PayPal’ı olabileceği konusunu değerlendirmiştik.

Uniswap, spot piyasasındaki kripto para ticaretinin en büyük merkezi olmayan borsası (DEX) konumunda.

Uniswap’ın ana geliştiricisi olan Uniswap Labs, Uniswap’ın işlevlerini herhangi bir web sitesine yerleştirmeye izin veren scriptleri (widget) piyasaya sürmeye hazırlandıklarını ve bunun da büyümelerini artırabilecek bir adım olduğunu belirtmişti.

Merkeziyetsiz borsa kurulumu özellikle güvenlikle ilgili endişelerden ötürü zorlu ve uzun bir süreç olarak biliniyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar