23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Uniswap Tokeni, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Birkaç gün önce DOGE oldukça şaşalı bir gösteri sergiliyordu. Ancak bugün Uniswap ve XRP, bu gösterideki başrolü ele geçirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Uniswap’in UNI tokeni 20 Dolar fiyatına ulaştı.
  • Bu, UNI için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.
  • SEC davası ile mücadele eden XRP de fiyatında önemli artış kaydetti.

Pek çok kripto para, Pazar gününü durgun geçirdi. Yine de birkaç tanesi bu durgunluk içerisinde yükselmeyi ve pozitif bir eğri yaratmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Uniswap, bugün sabahın erken saatlerinde 20 Dolar seviyesine ulaştı. Bu kripto para için tüm zamanların en yüksek seviyesi anlamını taşıyordu.

Ayrıca şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile başı dertte olan XRP de %50 oranında yükseldi. Ripple tarafından desteklenen kripto para geçtiğimiz hafta genelinde %75’lik bir artış yakalamayı başardı.

Bu arada, Dogecoin’deki %17’lik düşüşün haricinde ilk 20 kripto para için hayati değer kayıpları görülmedi.

XRP, SEC Davasına Rağmen Yükseliyor

ABD Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından geçtiğimiz ay XRP üreticisi Ripple’a karşı bir dava açıldı. Davanın ardından XRP piyasasında ciddi düşüş yaşanmıştı. Ancak bu hafta kripto para geri dönmeyi başardı.

Bu kısmen Ripple’in Cuma günü SEC’e karşı sunduğu yaklaşık 100 sayfalık cevap metninden kaynaklanıyor. Bununla birlikte, The Block’un araştırma direktörü Larry Cermak, bunu bir manipülasyon sürecine bağladı ve Telegram grubunu terk etti. Sebep ne olursa olsun, kripto paranın fiyatı yükseldi.

DeFi platformu Uniswap’ın yerel yönetim tokeni UNI, 20 Dolar seviyesini geçerek 27 Ocak’ta başlayan artış sürecini tüm zamanların en yüksek seviye rekoru ile tamamlamış oldu. Sonrasında ise fiyatı 19 Dolar civarına geriledi.

İlgili Haber:  SIX ve SBI Singapur Merkezli Dijital Varlık Borsası Planlıyor

Uniswap İşlem Hacmi de Yükseliyor

Uniswap’in yönetim tokenindeki fiyat artışı, merkezi olmayan borsaları da güçlendiriyor. UNIswap’in protokol analizine göre, son 24 saat içinde borsada 800 milyon Dolar civarında UNI tokeni ticareti gerçekleşti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar