8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Uniswap (UNI), THETA ve Tron (TRX) Fiyat Analizi – 18 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Uniswap fiyatı, 34.4-36.5 dolardaki destek bölgesinin altına inerse daha fazla kayıp yaşayabilir. THETA’nın yükselişinde boğaların 7.88 ve 8.44 dolar arasındaki bölgeyi kaptırmamalı önemli olabilir. Son olarak ise Tron bir alçalan üçgen formasyonu içinde işlem görüyor ve düşüş senaryosunda kayıplar %30’a varabilir.

Binance indirim kodu

Uniswap [UNI]

Binance indirim kodu

Kapanışta gözlenen doji mumu UniSwap piyasalarında iyileşme emaresi olarak görülen duruma keskin bir şekilde nokta koydu. Bu yazının yazıldığı anlarda Uni, 34.4 ve 36.5 dolar arasındaki bölgede işlem görüyordu. Bu bölge günlük grafikte 50-SMA (sarı) değeri ile örtüşüyor. Bu kritik bölgenin kaybıyla birlikte 29-30 dolar bandına doğru bir düşüş gerçekleşebilir. Böyle bir senaryoda, mevcut destek noktasından %15’lik bir gerileme yaşanmış olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Squeeze Momentum Indicator (SMI) değeri ise satış baskısını vurguladı ve beyaz nokta dizileri de yüksek volaliteyle beraber daha keskin düşüşleri gösteriyor. MACD değeri orta hattın altına düşme tehlikesi yaşıyor. UNI için MACD değerinin orta hattın altına en son olarak 2020’nin Aralık ayında, UNI fiyatları 4.5 dolar iken düşmüştü.

THETA

blank

THETA son 24 saatte yatay hareketlerine devam etti. THETA için 7.88 ile 8.44 arasındaki bölge önem teşkil ediyor ve bu bölgenin ayılara kaptırılması durumunda, en son Mart ayının ortalarında görülen destek noktası olan 6.41 dolara doğru %22’lik bir düşüş yaşanabilir. Çok olası olmasa da, daha keskin bir düşüş durumunda 200-SMA değerine denk gelen 4.8 dolar da görülebilir.

Awesome Oscillator değerinin kırmızı barları, piyasalarda ayı baskısının yoğun olduğuna işaret ediyor. Hatta aslında bu durum, Nisan ayının sonunda, THETA fiyatlarının 14.6 direncini kırmayı başaramamasından bu yana gözleniyor. Fiyatlarda boğa lehine bir geri dönüş yaşanabilmesi için 12.4 ve 13.8 dolar seviyelerinin yeniden aşılması gerekebilir. Yüksek hacimler ile beraber 14.6 dolar üstüne yaşanabilecek bir hamleyle birlikte fiyatlarda bir tırmanış yaşanabilir.

İlgili Haber:  Chiliz, Jump Trading'den Yatırım Aldı

Tron [TRX]

blank

Grafiğindeki alçalan üçgen formasyonuyla beraber Tron’un önünde tehlikeli bir yol gözüküyor. 0.101 dolardaki desteğin ve alt trend çizgisinin satıcılara kaptırılması durumunda, %30’luk bir kayıp ile beraber fiyatlar 0.0648 dolar ve 200-SMA değerine kadar düşebilir. Awesome Oscillator (AO) değerine göre satış momentumu artış gösteriyor. RSI değerindeki alçak tepeler de zayıflamayı ve TRX fiyatlarındaki aşağı yönlü trendi vurgulamış olabilir.

Alıcılar 0.101 desteğinde tekrar devreye girip TRX fiyatlarını 0.139 seviyesine çekebilirse bu trend kırılmış olabilir. Bununla birlikte yaşanabilecek 0.15 dolar barajının kırılması durumunda ise fiyatlarda bir yükseliş işareti olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar