7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Uniswap V3 Akıllı Sözleşmeleri, Optimistic Ethereum’da Yayınlandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Uniswap V3 akıllı sözleşmeleri, erken bir alfa formunda da olsa, Optimistic Ethereum’da yayınlandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Uniswap V3 akıllı sözleşmeleri, Optimistic Ethereum’da yayınlandı.
  • Optimism, Ethereum blok zincirinin ölçeklenebilirliğini artırmak için tasarlanmış Optimistic Rollup (İyimser Toplama) teknolojisinden yararlanan bir projedir.

Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası (DEX) Uniswap’ın üçüncü versiyonu, Ethereum blok zinciri için ikinci bir ölçeklendirme çözümü olan Optimistic Ethereum’da (OΞ) yayınlandı.

Binance indirim kodu

Optimistic Ethereum Nedir?

Uniswap konu ile ilgili yayınladığı blog gönderisinde V3 akıllı sözleşmelerini, “DeFi uygulamalarını ölçeklendirmede kritik bir adım” olarak tanımladı ve kullanıcıların, bunu “erken bir alfa ürünü” olarak ele almaları konusunda uyarıda bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Optimism, Ethereum blok zincirinin ölçeklenebilirliğini artırmak için tasarlanmış Optimistic Rollup (İyimser Toplama) teknolojisinden yararlanan bir projedir. Esasen, işlemleri “toplama” ve bunları tek bir bloğa yerleştirme süreci olan teknolojinin, ağın verimini önemli ölçüde artırması ve bunun da daha hızlı işlem onay süreleri ve daha düşük işlem ücretleri ile sonuçlanması bekleniyor.

Optimism Ethereum’un Sınırlı İşlevselliği

Ancak Uniswap, “Optimistic Ethereum, hâlâ zorlu testlere ihtiyaç duyan karmaşık bir Katman 2 ölçeklendirme çözümüdür.” diyerek kullanıcıları uyardı. Sınırlı işlevsellik, lansman sırasında yalnızca sınırlı sayıda varlığın desteklendiği anlamına gelir. Şu anda bu varlıklara ETH, USDT, WBTC, DAI ve SNX dahildir. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda bu varlık sayısının artırılması bekleniyor.

Ek olarak, ağın mevcut durumu, akıllı sözleşmelerin özerk bir şekilde dağıtılmasına izin vermiyor. Akıllı sözleşmelerinin eklendiğini görmek için geliştiricilerin önce Optimism ekibiyle iletişim kurması gerekiyor.

Teknolojinin tam potansiyeline ulaşması için önünde hala uzun bir yol var, ancak Uniswap’ın yaratıcısı Hayden Adams, protokolün “merkezi olmayan finansın kitlesel benimsenmesi için kritik bir adım” olduğundan emin görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar