3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum Ağının En Büyük Dex’lerinden Uniswap, Web3’ün PayPal’ı mı Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Uniswap, spot piyasasındaki kripto para ticaretinin en büyük merkezi olmayan borsası (DEX) konumunda.

Binance indirim kodu

Uniswap’ın ana geliştiricisi olan Uniswap Labs, Uniswap’ın işlevlerini herhangi bir web sitesine yerleştirmeye izin veren scriptleri (widget) piyasaya sürmeye hazırlanıyor, bu da büyümesini artırabilecek bir adım.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu tek satırlık kod içeren widget’lar sayesinde örneğin OpenSea kullanıcıları bulundukları internet sitesi üzerinden takas yapabilecekler. Widget’lar başlangıçta sadece Oasis.app ve “Friends With Benefits” gibi sitelerde hayata geçirilecek.

PayPal daha fazla kullanıcıya erişmek ve online ticaret hacmini büyütmek için yıllar önce böyle bir taktiği kullanıyordu. Bununla birlikte, kripto para endüstrisinde, bu tür widget’lar henüz çok yaygın değil. Coinbase, bu tür widget’ları belirli işlevler için sağlayan firmalar arasında.

Uniswap Labs yöneticilerinden Mary-Catherine Lader yaptığı açıklamada, “Web3 için değer alışverişinin gerekli olduğuna inanıyoruz. Büyümek için tüm pazarı büyütmek zorundayız” dedi.

Uniswap üzerindeki toplam kilitli değer bu haberin girildiği an itibariyle 7.3 milyar dolar civarında. Uniswap her ne kadar DEX furyasının öncüsü olsa da, TVL noktasında kendinden sonra gelen Lido ve Anchor gibi protokollerin gerisinde kalmış durumda.

Uniswap'taki toplam kilitli değer 7.3 milyar dolar.
Uniswap’taki toplam kilitli değer 7.3 milyar dolar.

Uniswap Labs yetkilileri, piyasaya sürecekleri widget’ın, Uniswap’ın büyüme stratejisinin önemli bir parçası olacağını ve bu adımın, yakın zamanda şirketin Web3 girişimlerine yatırım yapmak için bir girişim kolu başlatmasına yol açacağını belirtiyor. Uniswap, büyüme stratejisinin bir parçası olarak Polygon gibi diğer blok zincirlerine de genişliyor.

Uniswap CEO’su Hayden Adams, 2017 yılında Siemens AG’de makine mühendisi olarak çalışıyordu. Buradaki işini kaybettikten sonra Uniswap’ı kurdu. O zamandan beri Uniswap, Ethereum ağındaki merkezi olmayan spot ticareti domine etti. Bugün Uniswap, DEX sıralamasında Curve’dan sonra ikinci sırada.

İlgili Haber:  Uniswap Tüm Kullanıcılarına Yaklaşık 1200$'lık UNI Tokeni Dağıttı!
Uniswap, DEX kategorisinde Curve'dan sonra ikinci sırada.
Uniswap, DEX kategorisinde Curve’dan sonra ikinci sırada.

CoinMarketCap verilerine göre Uniswap’ın işlem hacmi, büyük bir merkezi spot borsa olan FTX ile neredeyse aynı.

Çoğu geleneksel kripto borsasının aksine, Uniswap yeni tokenleri listelemek için ücret almaz, bunun yerine işlem ücretleri yoluyla gelir elde eder.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar