25 Mayıs 2022, Çarşamba
24.5 C
İstanbul

Uniswap, Yeni Bir Beş Milyon UNI Dağıtımına Hazırlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Uniswap merkezi olmayan borsa için ikinci defa sunulmaya hazırlanılan yönetim önerisi, bitmesine 30 saatten biraz fazla zaman kala bir çoğunluğa ulaşarak oyların yarısından fazlasını almaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Teklifin kabul edilmesi durumunda Uniswap ile bir vekalet sözleşmesi aracılığıyla etkileşime giren 12.619 cüzdan adresinin her birinin 400 UNI tokeni alması bekleniyor. MyEtherWallet, Argent, Dharma, DeFi Saver, Nuo, Eidoo, Opyn, Furucombo, Monolith ve Rebalance kullanıcılara ise toplam 5.05 milyon UNI tahsis edilmesi planlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Compound tabanlı borç verme ve tasarruf protokolü doğrultusunda yapılan teklif, kullanıcıların ilk dağıtım sürecinde “dışlanmış” hissettiğini iddia eden Dharma tarafından ileri sürüldü.

Vekalet grubunun, programlanabilir bir biçimde daha az erişilebilir olduğu için seçildiğini düşünen Daharma, bu durumda da son kullanıcı başına birden çok adres olasılığının daha düşük olduğunu söyledi.

Belirleme aşamasının, bir ticaret botunu programlı olarak bunlara bağlamanın ne kadar kolay olduğuna bağlı şekilde gerçekleştirildiğine dikkat çekildi ve bu aşamanın da bu grupların, son kullanıcı başına birden fazla adresin temsil edilmesi riskini taşıdığı noktada devreye girdiği belirtildi.

Oylama için son tarih yaklaşık olarak 31 Ekim saat 8:00 olarak belirlendi.

Oylamanın kabul edilmesi durumunda geriye dönük dağıtım için ikinci bir teklif sunmayı planlayan Dharma, her iki aşamanın da kabulü halinde daha fazla geriye dönük dağıtım lehine oy kullanılmayacağını belirtti.

Geçtiğimiz birkaç saat içinde yaklaşık %25 artarak 25.93 milyona yükselen lehte oy sayısının, 1.26 milyon karşı oyla istikrarlı bir şekilde destek kazanıyor gibi göründüğü kaydedildi. Önerinin kabul edilebilmesi için ise 40 milyon lehte oy çoğunluğunun sunulması gerektiği öğrenildi.

Uniswap yönetim bataklıklarından kaçınmalı

Öte yandan, Uniswap’in Dharma tarafından da öne sürülen ilk yönetim oyu, öneriyi destekleyen oyların %98’ine rağmen, son teslim tarihine kadar yeterli çoğunluğun yalnızca %1 oranında gerisinde kaldığı için başarısız olmuştu.

İlgili Haber:  Dogecoin Geliştiricileri, 2019'dan Bu Yana Elon Musk ile Çalıştıklarını Açıkladı

Karşı oyların sayısı düşük olmasına rağmen çok sayıda analist, toplumun büyük bir kesiminin oylamada çekimser kalarak teklife karşı çıkmış olabileceğini öne sürmüştü.

SpankChain CEO’su Ameen Soleimani, proje hazinesinden başka bir yere tahsis edilebilecek fonları kaldırırken “UNI sahipleri için herhangi bir servet yaratma konusunda” başarısız olunduğu için geriye dönük dağıtım yapılmasını ve tokenlerin, muhtemelen küçük bir olumsuz fiyat etkisi yaratacak şekilde satış yapmayı planlara verilmesini eleştirmiş ve ikinci öneriyi reddetmişti.

Kaygılarına rağmen Soleimani, “şimdiye kadarki en son mutlak fon kurtarma” olması durumunda teklif lehine oy vereceğini kabul etti ve Uniswap’in “bu tür yönetim bataklıklarından kaçınması” gerektiği uyarısında bulundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar