Uniswap Yönetim Protokolüne Katılmayı Kolaylaştıran Teklif Başarısız Oldu

0
149

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Uniswap’ın geleceğine oy vermeyi kolaylaştırmak için teklif başarısız oldu. Oylamanın başarısız olmasının nedenlerinden biri, Uniswap’ta yeterli çoğunluk elde etmenin çok zor olmasıydı.

Binance indirim kodu

Uniswap‘ın yönetim protokolüne katılmayı kolaylaştırmak için yapılan oylama başarısız oldu. Kısmen, bunun nedeni Uniswap’ın yönetim sistemine katılmanın çok zor olmasından kaynaklandı. Oylama ufak bir farkla kaybedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Uniswap’ın yönetim mekanizmasına ilişkin protokollerine geçmek için giriş engelini düşürmek adına yapılan bir öneri, oylamada yeterli oy alamadı. Çünkü giriş engeli çok yüksekti.

Oylama neredeyse kabul alıyordu. Öneriyi onaylamak için, Uniswap’ın kullanıcıları 39,596,759 token harekete geçirdi, fakat onay için ihtiyaç duyduğu 40 milyon UNI tokenini (yaklaşık 130 milyon dolar) yakalayamadı. Bu öneriye karşı kullanıcılar ise 696.857 token desteği koymuştu.

Teklif, oy vermek için gereken token sayısını 40 milyon UNI’DEN 30 milyon UNI’ye (yaklaşık 90 milyon dolar) azaltmayı ve teklif vermek için gereken token sayısını 10 milyon UNI’den (yaklaşık 30 milyon dolar) 3 milyon UNI’ye (yaklaşık 9 milyon dolar) azaltmayı amaçladı.

Teklifin lehine olan UNI’nin çoğu, hareketi öne süren şirket Dharma’dan ve bu teklifte Dharma’yı destekleyen şirket Gauntlet’ten geldi.

Dharma’nın kurucu ortağı ve CEO’su Nadav Hollander, bugün bir tweet ile; “ilk etapta teklifin gücünü gösteren ve hayal kırıklığı yaratan bir sonuç” dedi. 10 Ekim’de, oylamayı önerdikten kısa bir süre sonra Hollander, durumun “mutsuz olduğumuz bir sonuç” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Hollander, sonucun Uniswap için “sağlıklı” olduğunu belirtti çünkü öneri Uniswap topluluğunun oylamaya destek için token sayısının 7 million UNI’den 74 million UNI’ye, yani %57 artmasına neden oldu. Dharma’nın aynı şeyi tekrar önermesi durumunda, bu tokenlerin benzer bir oylamayı reddetmek veya desteklemek için bahis edilip edilmediği belli değil.

İlgili Haber:  Elon Musk'a Rağmen Bitcoin'deki Durgunluk Endişe Verici

Oylama, daha geçen ay yönetim mekanizmasını değiştiren Uniswap protokolünün yeni yönetiminde tartışmalara neden oldu.

Dharma, giriş engelini düşürmeyi teklif ettiğinde, oylama için kullanılmaya uygun UNI tokenlerinin sayısı, önerinin kabul edilmesi durumunda Dharma ve Gauntlet’in ağı istediği teklifi kabul etmeye zorlayabileceği kadar düşüktü. Tekliften sonra kullanıcılar daha fazla UNI’yi oylamaya uygun hale getirerek, Dharma’nın ağı kontrol edebileceği endişelerini ortadan kaldırdı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?