26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Uniswap’in Hacimde 50 Milyon Dolarlık Sınırı Aşmasının Sırrı Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Önde gelen merkezi olmayan borsa Uniswap, merkezi olmayan finans sektörü için önemli bir kilometre taşı sayılan bir gelişme neticesinde tüm zamanların ticaret hacminde 50 milyar dolar sınırı aştı.

Binance indirim kodu

Uniswap’in yaratıcısı Hayden Adams, 15 Aralık’ta konuşarak platformun 26.000 benzersiz ticaret çiftinde yaşam boyu 51.7 milyar dolarlık bir hacim işlediğini gösteren verileri paylaştı ve bunların ortalama olarak eşleştirme başına yaklaşık 2 milyon dolara denk geldiğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Uniswap’in son üç ayda aylık 10 milyar dolarlık son hacmini koruması durumunda ise Adams, platformun sekiz yıl içinde yaşam boyu hacminin 1 trilyon doları aşacağı tahmininde bulundu.

Kripto topluluğundan bazıları, Uniswap‘in hacminin büyük bir kısmının kaynağıyla ilgili şüphelerini dile getirerek platformda müşteri tanımlama uygulamasının ve listelenen tokenler için gerekli inceleme sürecinin bulunmadığına dikkat çekti.

Twitter kullanıcısı “cyber_hokie”, platformun hacminin büyük kısmının darknet piyasalarından, kara para aklamadan ve wash trading’ten geldiğini ima etti.

Platform, haksız kazanılan fonlar için bir hedef haline gelirken eylül ayında Hong Kong merkezli borsa KuCoin’den 200 milyon dolarlık kripto çalan hacker, aklama için Uniswap’e 1.2 milyon dolar değerinde SNX göndererek suçluların platformu kötüye kullanma potansiyeline ilişkin endişeleri yoğunlaştırdı.

Twitter kullanıcısı “QueenCryptoCat”, Uniswap’in hacminin yarısının, önemli tokenler tarafından oluşturulabileceği tahmininde bulundu.

Uniswap tüccar sayısıyla rakiplerini solladı

18 Mayıs’ta ikinci V2 yinelemesini başlattığından bu yana Uniswap’in kilitli toplam değeri, DeFi Pulse’a göre bugün itibariyle 1.37 milyar dolarla en büyük beşinci DeFi protokolü olarak 36.5 milyon dolardan yükseliş gösterdi.

Uniswap, şimdiye dek bölünmüş kopyalardan ve likiditesini elde etmek isteyen “vampir saldırılarından” gelen sürekli bir rekabetle karşı karşıyaydı. Rakip otomatik piyasa yapıcı SushiSwap şu anda yönetim altında olan 1.07 milyar dolarla altıncı en büyük DeFi projesi olarak Uniswap’in arkasında yer alabildi.

İlgili Haber:  Merkez Bankası Dijital Para Birimi: İlk Hareket Edenler Açık Ekonomilerde Avantaja Sahip

Dune Analytics’e göre, Uniswap haftalık merkezi olmayan finans hacminin %59.5’unu temsil ederken bunu %12.9 ile 0x’in, %11 ile SushiSwap’in ve %10.2 ile Curve’ün takip ettiği belirtildi.

Uniswap, son yedi gün içinde protokolle etkileşime giren 101.000’den fazla benzersiz adresle rakiplerine tüccar sayısı açısından fark attı. SushiSwap 3.392 ile ikinci sırada yer alırken onu 1.662 ile Kyber, 982 ile Curve ve 859 ile 0x takip etti.

Merakla beklenen Polkadot asıllı merkezi olmayan borsa Polkaswap’in de 2021’de Uniswap için büyük bir rakip olarak ortaya çıkabileceği ancak projenin tahmini çıkış tarihinin şu anda bilinmediği kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar