29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Ünlü Alman Şirket, Euro Yerine Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SynBiotic SE, Almanya’da devalüe olan Euro’ya karşı koruma sağlamak adına Bitcoin’e yatırım yapan ilk halka açık şirketlerden biri oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SynBiotic SE, Bitcoin’e açıklanmayan bir miktarda yatırım yaptı.
  • Şirket, düşen Euro fiyatından korunmayı amaçlıyor.
  • Almanya’daki diğer bazı halka açık şirketler de Bitcoin’e yatırım yaptı.

Münih merkezli SynBiotic SE, Bitcoin’e yatırım yaparak Euro’nun devalüasyonuna karşı önlem alacağını duyurdu. SynBiotic SE, Almanya’da kenevir sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk şirketlerden biri.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Değer Kaybeden Euro’ya Karşı Bir Korunma Yöntemi

Şirket yaptığı açıklamada, kararın fiyat spekülasyonuna değil, düşen fiat para birimlerine karşı korunma planına dayandığını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SynBiotic SE CEO’su Lars Müller, “Bitcoin, geleneksel para birimlerinin tam bir antitezi: Hacmi 21 milyon birimle sınırlı. Kripto paranın merkezi olmayan organizasyonu ve blok zincirinin korumalı doğasının garanti ettiği gibi bu sınır sabit ve dokunulmaz.” dedi.

İtibari paranın devalüasyonuna ilişkin endişelerini de dile getiren şirket, Bitcoin’e fiat para birimlerinden daha uzun vadeli güvendiklerini belirtti. Müller, Euro veya ABD Doları gibi para birimlerinin sadece merkezileştirilmiş olmayıp aynı zamanda “para arzını ölçülemeyecek şekilde genişletebilen” politikacılardan etkilendiğini de dile getirdi.

Müller’e göre, özellikle kenevir endüstrisi, Bitcoin’i ödeme yaparken kullanma konusunda çok olumlu deneyimler yaşadı. Birkaç SynBiotic yan kuruluşu halihazırda kripto parayı ödeme yöntemi olarak kabul ediyor.

SynBiotic Hisseleri, Bitcoin Yatırımının Ardından Yükseldi

SynBiotic’in hisseleri, Düsseldorf Borsası’nda ve Deutsche Börse’nin Xetra elektronik ticaret platformunda işlem görüyor. Şirket duyurusunu takiben hisselerde önemli bir artış ortaya çıktı. Dün, piyasalar kapanmadan önce şirket hisseleri 27.00 Euro (32.58 Dolar) ile üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

İlgili Haber:  Yeni Yılla Birlikte 2.3 Milyar Dolarlık Bitcoin Opsiyon Sözleşmesinin Süresi Dolacak

SynBiotic SE, Bitcoin yatırımı ile MicroStrategy örneğini ve son aylarda amiral gemisi kripto paraya yatırım yapan diğer büyük halka açık şirketleri takip ediyor.

Almanya’da Bitcoin’e yatırım yapan başka halka açık şirketler de var. Xetra’da da işlem gören Bitcoin Group SE, geçmişte Bitcoin’e yatırım yapmış ve kripto varlıklarını Ocak 2021’de 100 milyon Euro’ya (120.6 milyon Dolar) çıkarmıştı.

Ayrıca, bu ayın başlarında, Londra merkezli varlık yöneticisi Ruffer Investment, şirketin geçen yılki Bitcoin yatırımından 750 milyon Dolar kar ettiğini duyurmuştu. Bu kazanç, Bitcoin’in son fiyat artışı sayesinde muhtemelen şu anda 1 milyar Doların üzerine çıktı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar