8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ünlü Analist: “Bitcoin’deki Son Düzeltme Sağlıklı Bir İşaret!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında devam eden düzeltme havası ile birlikte endekslerde “aşırı korku” bölgesine yeniden girildi. BTC fiyatı, 24 saat içerisinde 10.000 dolar düşüş yaşadığı 7 Eylül tarihinden bu yana en düşük seviyesine geriledi. Buna rağmen analiste göre Bitcoin için uzun vadeli görünüm halen boğa lehine olabilir.

Binance indirim kodu

Peki uzun vadeli görünüm sağlıklı bir çizgi çiziyorsa, BTC’nin kısa vadeli hareketleri için endişelenmeli miyiz? Analist ve yatırımcı Michaël van de Poppe, BTC’yi değerlendirdi. Analiste göre BTC, küresel çapta koronavirüs ile ilgili kısıtlama kararlarından dolayı ve buna ek olarak döngüsel bir düzeltme hareketi yaşanmasıyla giden bir süreçten geçiyor. Analist, BTC’nin bu yüzden kırmızı bölgeden işlem gördüğüne inanıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin’deki Düşüşe Ne Neden Oldu?

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, koronavirüsün yeniden dünya çapında kapanmalara yol açabileceğine dair endişeler piyasalarda bir gerilemeye neden oldu. Ancak analiste göre potansiyel kapanmanın asıl etkileri henüz kendisini göstermedi ve BTC piyasasında şu anda doğal ve sağlıklı bir düzeltme hareketi yaşanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Üstteki grafik, hisse senedi borsalarında, BTC’de yaşanan gerilemeye benzer gelişmeler yaşandığını ortaya koyuyor.

Ünlü analist BTC’nin yaşadığı düşüşe dair şunları söyledi: “Bitcoin fiyatının düşmesinin makroekonomik gelişmeler sonucunda olduğunu düşünüyorum. Ancak bana göre bu aşamada bir ayı piyasasına dönüşün gerçekleşeceğini düşünmüyorum.

Analiste göre söz konusu düzeltme döngüsünün uzaması muhtemel olsa da genel kripto para piyasası halen boğa lehine devam etme konusundaki kararlılığını sürdüyor olabilir. Analist, yaşanan gerilemeyi “sağlıklı bir düzeltme” olarak niteledi. Ancak herkesin kafasındaki soru da aslında aşağı yukarı nettir: Bitcoin fiyatının dip seviyesi ne olacak?

Analiste göre, hem dört yıllık döngü modellerinin hem de PlanB’nin “stock-to-flow” modelinin geçerliliğini kaybetmesiyle birlikte BTC’nin bir sonraki hamlelerini tahmin etmek daha da zorlaştı. Analist düşüncelerini şöyle aktardı: “Piyasadaki fiyatlar konusuna geldiğimizde şu anda çok daha farklı bir ortam ile karşı karşıyayız.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı İçin Bir Sonraki Hedef 75 Bin Dolar!

Analist, aşağıda paylaştığı grafikte, BTC için 55.000 dolar seviyesinin kritik bir nokta görevi göreceğine inandığını söyledi. Analiste göre daha da aşağı yönlü bir düzeltme hareketi halen ihtimal dahilinde olmayı sürdürüyor. Analiste göre BTC fiyatı, boğa koşusunun durmasına neden olmadan 48.000 dolara kadar düşüş yaşayabilir.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar