8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ünlü Analist: “Bu Altcoin Ethereum’un Katili Olabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kendisini bir Bitcoin destekçisi olarak tanımlayan Token Metrics analisti Mehdi Farooq, dünyanın en büyük kripto parası için kendisinin fiyat hedefinin 18 ay içerisinde 70.000 dolara ulaşılması olduğunu söyledi. Bu da şu anki seviyelerden %29’luk bir artışa tekabül ediyor. Bu tahmin, 120.000 dolara doğru bir ralli tahmininde bulunan diğer analistlere göre biraz daha ayakları yere basan bir tahmin olmasıyla dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Farooq’a göre kripto paraların yükselişini sağlayabilecek birkaç katalizör bulunuyor. Farooq, bunlardan en güçlüsünün enflasyon olduğunu düşünüyor. Analiste göre fiyatlandırma baskıları birçok fon yöneticisinin tahmin ettiğinden daha uzun süre sürecek ve bu da, 21 milyonluk sınırlı bir arza sahip olan BTC’yi daha da çekici hale getirecek. Bazı analistler Bitcoin’in arzının sınırlı olduğunu belirterek doların aksine bu para biriminin bir enflasyon koruması olarak kullanılabileceğini düşünerek BTC’yi “dijital altın” olarak nitelemişlerdi.

Binance indirim kodu

Ancak analiste göre kripto para dünyasında asıl fırsatlar başka bir yerde bulunuyor. Farooq, düşüncelerini şöyle dile getirdi: “BTC için hem kısa vade hem de orta vadede iyimser düşünüyorum ancak uzun vadede, yani potansiyel olarak değerlendirildiğinde, altcoin tarafından çok sayıda yeniliğin de şu anda gerçekleşmekte olduğunu biliyorum.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analist: “Ethereum’un Geleceği Parlak Ancak Rekabet Nedeniyle Kısa Vadeli Yükselişi Sınırlı Olabilir

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, uzun bir süredir Bitcoin’e alternatif oluşturan Ethereum’un ağının kendi tokeni olmasıyla tanınıyor.

ETH’nin büyük bir hayranı olan Farooq, şu anda 500 milyar dolar civarında bir piyasa değerine sahip olan ETH’nin, önümüzdeki üç ya da dört yıl içerisinde BTC’nin sahip olduğu piyasa değerini (1.03 trilyon dolar) aşabileceğini düşünüyor. Ethereum’un BTC’nin piyasa değerini aşması olayı, kripto para dünyasında “the flippening” olarak adlandırıyor. Analist ETH’nin önümüzdeki bir buçuk yılı 3.500 dolar ile 4.800 dolar arasında yatay hareket sergileyerek geçireceğine inanıyor.

İlgili Haber:  Ethereum Katilleri: Solana ve Cardano - Hangi Altcoin ETH'yi Devirebilecek?

İronik bir şekilde ETH’nin Blockchain’ine olan yüksek ilgi, ağ üzerinde bir takım sorunlara neden oldu ve ağ, yavaş işlem hızları ve tahmin edilemeyen işlem ücretleriyle ün saldı. Bu durumu fırsat bilen bazı “Ethereum Katilleri” ise bu aşamada yükselişlerini sürdürdü. Bu coinler arasında Cardano, Solana, Terra, Avalanche ve Polkadot bulunuyor. Farooq’a göre bu tokenler, daha fazla fonksiyonalite ve ölçeklenebilirlik vaat ettiği için bu denli popülerlik kazandı. Farooq, söz konusu beş Blockchain içerisinde, farklı Blockchain’leri birbirine bağlamayı amaçlayan bir protokol olan Polkadot’un ise kendisinin favorisi olduğunu söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar