29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Ünlü Analist: “Bu Altcoin Ethereum’un Katili Olabilir!”

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kendisini bir Bitcoin destekçisi olarak tanımlayan Token Metrics analisti Mehdi Farooq, dünyanın en büyük kripto parası için kendisinin fiyat hedefinin 18 ay içerisinde 70.000 dolara ulaşılması olduğunu söyledi. Bu da şu anki seviyelerden %29’luk bir artışa tekabül ediyor. Bu tahmin, 120.000 dolara doğru bir ralli tahmininde bulunan diğer analistlere göre biraz daha ayakları yere basan bir tahmin olmasıyla dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Farooq’a göre kripto paraların yükselişini sağlayabilecek birkaç katalizör bulunuyor. Farooq, bunlardan en güçlüsünün enflasyon olduğunu düşünüyor. Analiste göre fiyatlandırma baskıları birçok fon yöneticisinin tahmin ettiğinden daha uzun süre sürecek ve bu da, 21 milyonluk sınırlı bir arza sahip olan BTC’yi daha da çekici hale getirecek. Bazı analistler Bitcoin’in arzının sınırlı olduğunu belirterek doların aksine bu para biriminin bir enflasyon koruması olarak kullanılabileceğini düşünerek BTC’yi “dijital altın” olarak nitelemişlerdi.

Binance indirim kodu

Ancak analiste göre kripto para dünyasında asıl fırsatlar başka bir yerde bulunuyor. Farooq, düşüncelerini şöyle dile getirdi: “BTC için hem kısa vade hem de orta vadede iyimser düşünüyorum ancak uzun vadede, yani potansiyel olarak değerlendirildiğinde, altcoin tarafından çok sayıda yeniliğin de şu anda gerçekleşmekte olduğunu biliyorum.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Analist: “Ethereum’un Geleceği Parlak Ancak Rekabet Nedeniyle Kısa Vadeli Yükselişi Sınırlı Olabilir

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, uzun bir süredir Bitcoin’e alternatif oluşturan Ethereum’un ağının kendi tokeni olmasıyla tanınıyor.

ETH’nin büyük bir hayranı olan Farooq, şu anda 500 milyar dolar civarında bir piyasa değerine sahip olan ETH’nin, önümüzdeki üç ya da dört yıl içerisinde BTC’nin sahip olduğu piyasa değerini (1.03 trilyon dolar) aşabileceğini düşünüyor. Ethereum’un BTC’nin piyasa değerini aşması olayı, kripto para dünyasında “the flippening” olarak adlandırıyor. Analist ETH’nin önümüzdeki bir buçuk yılı 3.500 dolar ile 4.800 dolar arasında yatay hareket sergileyerek geçireceğine inanıyor.

İlgili Haber:  Ethereum Rakibi Solana Büyümeye Devam Ediyor: Solana Tabanlı DeFi Protokolü Cypher’e 2.1 Milyon Dolarlık Finansman Desteği!

İronik bir şekilde ETH’nin Blockchain’ine olan yüksek ilgi, ağ üzerinde bir takım sorunlara neden oldu ve ağ, yavaş işlem hızları ve tahmin edilemeyen işlem ücretleriyle ün saldı. Bu durumu fırsat bilen bazı “Ethereum Katilleri” ise bu aşamada yükselişlerini sürdürdü. Bu coinler arasında Cardano, Solana, Terra, Avalanche ve Polkadot bulunuyor. Farooq’a göre bu tokenler, daha fazla fonksiyonalite ve ölçeklenebilirlik vaat ettiği için bu denli popülerlik kazandı. Farooq, söz konusu beş Blockchain içerisinde, farklı Blockchain’leri birbirine bağlamayı amaçlayan bir protokol olan Polkadot’un ise kendisinin favorisi olduğunu söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend