12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Ünlü Analist: “Bu İşaretler Görülürse Ethereum Yeni Bir Ralli Başlatıp Rekorunu Tazeleyebilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum bir süredir Bitcoin fiyatının ayak izlerini takip ediyor. Bu başlı başına kötü bir fiyat gelişimi olmasa da mükemmel de değil. Bitcoin fiyatının kritik bir seviye olan 42.000 doları test etmesiyle beraber analizciye göre kripto para piyasasının lideri Ethereum için de büyük yükselişlerin gelme vakti olabilir.

Binance indirim kodu

Fiyat Bize Ne Anlatıyor?

Son 11 günde Ethereum fiyatı %40’lık artışıyla BTC’nin performansını ufak bir farkla geride bıraktı. Son 11 günü yeşil bölgede kapatan Ethereum fiyatı grafiklerde büyük yükseliş sağlıyor gibi görünse de analizciye göre ETH’nin gerçek gücünü gösterebilmesi için 2.570 doları test etmesi gerekiyor.

Binance indirim kodu

Ayrıca belirtmek gerekir ki, ETH fiyatı 50 günlük hareket ortalamasını (mavi trend çizgisi) Mayıs ayındaki düzeltmeden bu yana ilk kez geçti. 2020 yılının Mart ayından bu yana bu durum genellikle gelmekte olan bir rallinin erken göstergesi oldu. Bununla birlikte Mayıs ayındaki ralli boyunca 50 günlük hareket ortalaması Ethereum fiyatı için bir destek görevi gördü ve önemli bir gösterge olan RSI değeri de aşırı satış bölgesinde bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ethereum

Olumsuz taraftan ise, yatırımcı ve analizci Scott Melker kısa bir süre önce yaptığı açıklamasına RSI’ın 4 saatlik grafindeki ayı lehine ayrışmaya işaret etti. Ancak buna rağmen Ethereum fiyatı tırmanmaya devam etti.

ETH-BTC çifti grafiğini inceleyen Melker, Bitcoin’de gerileme yaşandığı dönemlerdeki ufak sıçramaya dikkat çekti. Analizciye göre bu, Bitcoin fiyatının bu bölgede yatay hareket yapmaya devam etmesi durumunda altcoin piyasasında bir yükseliş trendinin başlayabileceği anlamına geliyor.

Analizci, Ethereum’un realize edilmiş volalitesi ile örtülü volalitesi karşılaştırıldığında da herhangi bir büyük hareket gözlenmediğini söyledi. Parabolik bir eğri oluşturan değer böylelikle 29 Temmuz’daki fiyat tırmanışını temsil etmiş oldu. Ancak aynı değer bir sonraki gün eski haline geri döndü.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı Büyük Sıçrama Yaptı! Analist ETH'nin Önündeki Yol ile İlgili Tahminlerde Bulundu

Örtülü volalite değerinde yukarı yönlü bir hareket olması analizciye göre iyi bir ralli sinyali olabilir ve dikkate alınması gerekiyor.

Bu Yılın Sonuna Kadar Ethereum İçin Yeni Bir Tüm Zamanların Rekoru Kırılabilir mi?

Analizci, 50 günlük hareket ortalaması değerinin aşılması durumunda ve RSI değerindeki tırmanış dikkate alındığında Ethereum için yılın sonuna kadar yaşanabilecek bir rekorun imkansız olmadığını düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar