5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Ünlü Analist Cardano (ADA) ile İlgili Ciddi Uyarılarda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Alonzo güncellemesinin Cardano’ya akıllı sözleşmeler teknolojisini entegre edecek olmasıyla beraber ADA’nın Goguen dönemi iyi gidiyor gibi görünüyor. Hatta bazı isimler ileri giderek bu altcoin’in gelecekteki dijital ekonomisinde büyük rol oynayacağını düşünüyor. Bazıları ise Cardano ağını ıssız bir Blockchain olarak adlandırarak ayı lehine görüşler bildiriyor. Bununla birlikte tabii ki akla bazı sorular da geliyor. Bu tür yargılar ADA fiyatını kötü etkileyebilir mi? Etkilediğini düşünürsek fiyat ne kadar daha düşebilir? Crypto Capital Venture’dan analizci Dan Gambardello ADA fiyatının önündeki önemli seviyeleri açıkladı.

Binance indirim kodu

ADA Bir Düşüş Trendinde mi?

Nisan ve Mayıs aylarındaki rekorlarından sonra ADA fiyatındaki ani düşüşe bakıldığında analizciye göre bu sorunun cevabı evet. Analizci Cardano’nun aylardır bir düşüş trendinde bulunduğunu belirtti. Düşüncelerini 6 saatlik ADA grafiğinde açıklayan Gambardello, ADA’nın 1 noktasındaki rekorundan 2 noktasındaki seviyeye ne kadar hızlı düştüğünün altını çizdi.

Binance indirim kodu

cardano

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu hareketle birlikte analizciye göre Cardano fiyatında alçalan bir üçgen formasyonu oluştu ve Cardano halen bu formasyonun içerisinde konsolidasyon hareketi yapmaya devam ediyor. Fibonacci aracı da iniş çıkışların ADA fiyatı için çok sayıda direnç noktası oluşturduğunu gösterdi.

Analizciye göre grafikteki turuncu bölgeler ADA fiyatının hareketi için kısa vadeli ya da uzun vadeli kritik direnç noktalarına işaret ediyor. Bu direnç noktaları 1.4 dolardan 2.2 dolara kadar uzanıyor.

Buna ek olarak Gambardello Cardano’nun uzun vadeli haftalık grafiğinde destek noktasına doğru yavaş yavaş hareket ettiğini de belirtti. ADA daha önce bu destek noktasını test etmiş olsa da analizciye göre bu defa daha da aşağı inme potansiyeli bulunuyor. Bu destek bölgesi ise 0.55 dolar ile 0.94 dolar arasında konumlanıyor.

İlgili Haber:  Kyber Network Nedir? Kripto Para Borsası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlginç bir şekilde, ADA fiyatındaki azalmış volalite ve 1 dolar bölgesinde yaşanan sınırlı iniş çıkışlar dolayısıyla bazı insanlar Cardano’yu bir stablecoin olarak nitelemeye bile başladılar.

Bazı İnsanların Cardano ile İlgili Kaygılarının Kaynağı ne?

Piyasa ikinci jenerasyon kripto paralar ile ilgili hiç olmadığı kadar karmaşık sinyaller yollamaya başladı. Polymarket üzerinde açılan bir tahmin anketi ise konuyla ilgili epey ilginç sonuçlar verdi.

Geliştirici kitlesinin oldukça aktif bir şekilde çalışmasına rağmen ankete katılanlar Cardano’nun söz verdiği gibi akıllı sözleşmeler güncellemesini 1 Ekim’de hayata geçirebileceğinden şüpheli görünüyorlar.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar