Ünlü Analist Cardano (ADA) ile İlgili Ciddi Uyarılarda Bulundu

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Alonzo güncellemesinin Cardano’ya akıllı sözleşmeler teknolojisini entegre edecek olmasıyla beraber ADA’nın Goguen dönemi iyi gidiyor gibi görünüyor. Hatta bazı isimler ileri giderek bu altcoin’in gelecekteki dijital ekonomisinde büyük rol oynayacağını düşünüyor. Bazıları ise Cardano ağını ıssız bir Blockchain olarak adlandırarak ayı lehine görüşler bildiriyor. Bununla birlikte tabii ki akla bazı sorular da geliyor. Bu tür yargılar ADA fiyatını kötü etkileyebilir mi? Etkilediğini düşünürsek fiyat ne kadar daha düşebilir? Crypto Capital Venture’dan analizci Dan Gambardello ADA fiyatının önündeki önemli seviyeleri açıkladı.

blank

ADA Bir Düşüş Trendinde mi?

Nisan ve Mayıs aylarındaki rekorlarından sonra ADA fiyatındaki ani düşüşe bakıldığında analizciye göre bu sorunun cevabı evet. Analizci Cardano’nun aylardır bir düşüş trendinde bulunduğunu belirtti. Düşüncelerini 6 saatlik ADA grafiğinde açıklayan Gambardello, ADA’nın 1 noktasındaki rekorundan 2 noktasındaki seviyeye ne kadar hızlı düştüğünün altını çizdi.

blank

cardano

Bu hareketle birlikte analizciye göre Cardano fiyatında alçalan bir üçgen formasyonu oluştu ve Cardano halen bu formasyonun içerisinde konsolidasyon hareketi yapmaya devam ediyor. Fibonacci aracı da iniş çıkışların ADA fiyatı için çok sayıda direnç noktası oluşturduğunu gösterdi.

blank

Analizciye göre grafikteki turuncu bölgeler ADA fiyatının hareketi için kısa vadeli ya da uzun vadeli kritik direnç noktalarına işaret ediyor. Bu direnç noktaları 1.4 dolardan 2.2 dolara kadar uzanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Buna ek olarak Gambardello Cardano’nun uzun vadeli haftalık grafiğinde destek noktasına doğru yavaş yavaş hareket ettiğini de belirtti. ADA daha önce bu destek noktasını test etmiş olsa da analizciye göre bu defa daha da aşağı inme potansiyeli bulunuyor. Bu destek bölgesi ise 0.55 dolar ile 0.94 dolar arasında konumlanıyor.

İlginç bir şekilde, ADA fiyatındaki azalmış volalite ve 1 dolar bölgesinde yaşanan sınırlı iniş çıkışlar dolayısıyla bazı insanlar Cardano’yu bir stablecoin olarak nitelemeye bile başladılar.

Bazı İnsanların Cardano ile İlgili Kaygılarının Kaynağı ne?

Piyasa ikinci jenerasyon kripto paralar ile ilgili hiç olmadığı kadar karmaşık sinyaller yollamaya başladı. Polymarket üzerinde açılan bir tahmin anketi ise konuyla ilgili epey ilginç sonuçlar verdi.

Geliştirici kitlesinin oldukça aktif bir şekilde çalışmasına rağmen ankete katılanlar Cardano’nun söz verdiği gibi akıllı sözleşmeler güncellemesini 1 Ekim’de hayata geçirebileceğinden şüpheli görünüyorlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend