5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Ünlü Analist: “Dogecoin Fiyatı Bu Seviyeyi Aşarsa Yüzde 1000 Yükseliş Yaşanabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin yatırımcıları, altcoin için önemli bir güncelleme özelliği taşıyan 1.14.4 versiyonunu bekliyor. Bu güncelleme ile birlikte ağ üzerindeki işlem ücretleri azalacak. Bununla birlikte bazı analistler DOGE fiyatının patlama yaşayacağını düşünüyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin kurucusu Billy Markus, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında DOGE node’larının 1.14.4 sürümüne güncellenmesiyle birlikte DOGE ağındaki işlem ücretlerinde bir düşüş yaşanabileceğini söylemişti. Bazı DOGE savunucuları bu işlem ücreti düşüşü ile birlikte DOGE kullanımının artacağını ve bir rallinin tetiklenebileceğini iddia ediyor.

Binance indirim kodu

Analist: “Dogecoin İçin %1000 Yükseliş Mümkün!”

Cryptoacademy HQ şirketinin kurucusu ve aynı zamanda analisti olan Justin Bennet, DOGE hakkındaki olumlu görüşlerini paylaştı. Analist, DOGE fiyatı için %500 ila %1000 artış yaşanabileceğini iddia etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analist, Dogecoin ile ilgili bu boğa lehine görüşlerini, Twitter üzerinden paylaştığı bir Tweet dizisinde dile getirdi. Analiste göre DOGE fiyatı, 0.24 doların üstünü tekrardan ele geçirmesi durumunda birkaç ay sürecek olan %500 ila %1000’lik yükselişine başlayabilir. Analist görüşlerini şöyle ifade etti: “DOGE fiyatının 0.24 doların üstündeki alana geçiş yapması gerekiyor. Bu yaşanırsa, benim görüşüme göre birkaç ay sürecek bir ralli başlayabilir. Bu durumda ise, şartlar uygun olursa %500 ila %1000’lik bir yükseliş yaşayabiliriz.

Analistin teknik analiz grafiği aşağıdaki gibi görünüyor:

blank

DOGE fiyatının söz konusu barajı aşması durumunda analist, ilk olarak daha önceki zirvelerden biri olan 0.26 dolara bir sıçrayış, ardından 0.24 doların tekrar test edilmesi ve bundan sonra ise bir ralli bekliyor. Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı, %1’lik düzeltme yaşamasının ardından 0.24 doların hemen altında seyrediyor.

Aşağıdaki grafik, analistin boğa lehine görüşlerini açıklıyor:

blank

Analistin çizimlerinde de anlaşılabileceği üzere, DOGE fiyatı büyük bir üçgen formasyonu oluşturdu. Analiste göre yükseliş trendi, bir varlığın çapraz direncini aşması haline boğa lehine tablonun devam edeceğini gösteriyor. Analist, Dogecoin’in bu formasyonu bir yıl içinde ikinci kez gösterdiğini belirtiyor.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL), Chainlink (LINK) - Altcoin Fiyat Analizi - 18 Kasım

Buna ek olarak DOGE fiyatı Bitcoin’e (DOGE/BTC) karşı da pozitif bir senaryo sergiledi. Analiste göre rekor fiyatın gelmesi an meselesi olabilir.

Analist, alçalan kama formasyonunun, fiyatın çıkış yapması durumunda yükseliş trendine gireceğine işaret eden bir teknik analiz modeli olduğunu söyledi. Ancak piyasalarda halen bir belirsizliğin hakim olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar