9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Ünlü Analist Ethereum Fiyatının Geleceği Noktayı Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Popüler analist Ben Armstrong, takipçileriyle paylaştığı videosunda Ethereum (ETH) ile ilgili boğa lehine görüşlerini paylaştı ve ETH fiyatında yeni bir yükseliş dalgası için gerektiğini düşündüğü faktörleri açıkladı.

Binance indirim kodu

Analiste göre Ethereum fiyatı bu yıl %350 değer kazanırken Bitcoin fiyatı ise yalnızca %60 seviyesinde kaldı. ETH fiyatı özellikle sadece Ağustos ayında %36 artış gösterdi.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, Mayıs ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 4.357 doları aşan ETH, kısa bir süre içerisinde 1.700 dolara kadar yükselmişti. Analist bu defa Ethereum fiyatının 4.300 doları aşmasından hemen sonra düşüş göstermeyeceğini düşünüyor: “Bir önceki rekor düzeyi aşmak dokuz günden uzun sürebilir ancak en azından şu anda daha güçlü bir destek noktamız bulunuyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analist: “Rekora Ulaşmadan Önce Bir Düzeltme Yaşanabilir”

Buna ek olarak analist, 3.120 dolar ile 3.226 dolar arasından 11.7 milyon adet Ethereum tokeni satın aldığını, bu yüzden bu bölgenin oldukça iyi bir fiyat desteği olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte analist, yeni bir fiyat rekoruna ulaşılmadan hemen önce ufak bir düzeltme dalgasının yaşanabileceği konusunda da uyarıyor.

Armstrong ayrıca ETH’nin grafiğinde yeni yüksek alçak tepeler oluşturulmasına katkıda bulunan yapısal faktörlere de örnekler verdi. Bunlar arasında DeFi sektörünün kullanımındaki artış, katman 2 çözümlerinin yükselişi ve “proof of work” mekanizmasına geçiş gibi konular bulunuyor: “EIP-1559 güncellemesi ile birlikte, işlemler sırasında alınan gaz ücretlerinin bir kısmı direkt olarak madencilere gönderilmek yerine yakılıyor. Bununla birlikte hem madencilerin yaptığı satışlar ile gelen satış baskısı azalıyor hem de sirkülasyonda bulunan Ethereum tokenlerinin miktarı düşüyor. Bu ve ayrıca borsalarda yaşanan ETH kıtlığı, fiyatın da yükselmesine neden oluyor. EIP-1559 güncellemesiyle birlikte 166.000 adetin üzerinde ETH’nin yakılmasıyla ve buna ek olarak borsalarda yaşanan arz şoku, ünlülerin ETH’ye olan destekleri ve NFT satışlarıyla gelen 1 milyar doların üstündeki para ile birlikte ETH’nin oldukça ciddi bir atılım yaptığını söyleyebiliriz. Bütün bu faktörler, Ethereum’un son rallisine katkıda bulunuyor.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı Son Haftaların Rekorunu Kırdı! Yükselişin Sebebi Ne? Rekora Ne Kadar Kaldı?

Ben Armstrong: ” Ethereum Fiyatı 9.000 Dolar ile 12.000 Dolar Arasına Yerleşebilir”

Ünlü analist, paylaştığı videosunun sonunda 2021 yılının son 3 ayı için Ethereum hakkındaki boğa lehine görüşlerini de bildiriyor. Analiste göre, arz miktarının yakımlar ile birlikte her geçen gün düşmesi, kurumsal ve bireysel yatırımcıların Ethereum trenine binmek için fırsat kollamasıyla beraber, ETH fiyatı, boğa piyasasından sonra, ayı piyasası başlamadan hemen önce 9.000 dolar ila 12.000 dolar arasında bir yere yerleşebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar